2-3 Mayıs’ta Bartın’dayım!

Henüz Kocaeli’de YGS ve LYS sınavlarına çalışan bir öğrenciyken; İstanbul’u isteme sebeplerim arasında hep kafaya oynayan bir madde vardı. Diğer tüm sebepler zaman içerisinde önemsizleşip, değerini kaybederken o hep yerini korudu ve zirveye tutundu. Bana “ne yapacaksın oğlum İstanbul’u, oku Kocaeli’de” dediklerinde, hep o sebepten bahsedip, gururla söyledim insanlara “işte bu yüzden İstanbul’u istiyorum!” diye. Peki ne miydi o sebep ?

Bunca abartılı kelime ile süslemiş olduğuma bakmayın. “Oha!”“Vay anasını!” dedirtecek bir şey söylemeyeceğim sizlere. İnsanlar bana sorduklarında, aynen şöyle söylüyordum; “Ben İstanbul imkanlarında okumak, İstanbul’un rüzgarıyla savrulmak istiyorum. Gelecekten beklediğim güzelliklere Kocaeli’de ulaşabileceğime, Kocaeli’nin beni doğru yontabileceğine inanmıyorum.” işte tüm mesele buydu! İstanbul’un kokusunu almak, İstanbul’da öğrenmek, İstanbul’da gelişmek.

Nasıl dünyanın teknoloji başkentleri, ekonomi merkezleri varsa Türkiye’nin de İstanbul’u var arkadaş! Yalansa yalan deyin haydi bana. Üstelik Türkiye’nin teknoloji başkenti de, ekonomi merkezi de, kültür başkenti de, her bir başkenti de İstanbul’dur. Tabii kağıt üzerindeki başkenti hariç, hani şu meclisin bulunduğu başkent. Bu da kaderin bir cilvesi olsa gerek.

Her neyse, şuraya geleceğim.. İstanbul’da lisans eğitimimi almaya geldiğimden beri maalesef ki; henüz tam olarak düzenimi oturtamamış olmam sebebi ile (buna İstanbul’u tamamen öğrenememek de diyebiliriz, ki bu konu ile ilgili şöyle bir yazı kaleme almıştım) fazla bir platforma katılamadım. Kendimi geliştirmeye tırnak içerisinde çok sevdiğim kişisel gelişim kitapları ile devam etmeye çalışıyorum.

**

Lakin bugün okulda öğrendim ki; 2-3 Mayıs’ta Bartın Üniversitesinde “Yönetim Bilişim Sistemleri” üzerine lisans eğitimi alanlar toplanacak, fazlasıyla faydalı bir ortam kurulacakmış. Kaçırır mıyım hiç ?! “Ver Lefter’e yaz deftere” deyip adımı yazdırdım. Ve 2-3 Mayıs’ta Bartın’a giden şanslı kafilede olmayı başardım.

Umarım hem benim hem de aynı bölümü paylaştığım diğer arkadaşlarım için çokça faydalı bir birleşme olur ve tekrarı gelir.

Şimdilik büyük bir heyecanla Mayıs ayını beklemekteyim, gel pisi pisi…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir