Buff Ekran Koruyucu İncelemesi

Sıkı okuyucularımın bileceği üzere; kısa bir süre önce şu yazımda, iPhone 5S’den iPhone 6 Plus’a geçtiğimi belirtmiştim. Taksitleriyle falan beraber bana yaklaşık olarak 4.000 Türk Lirasına mal olan bu cihaza şuanda göz bebeğim gibi bakmaktayım. Onu gözetip kollamak, pamuklara sarmak benim birinci vazifem olmuş durumda. Bu sebeptendir ki; zaman kaybetmeden, son derece kaliteli bir kılıf ve ekran koruyucu satın aldım.

Tabii bu süreçler hızlı gelişmedi. İnternet üzerinden uzunca bir süre marka araştırması yapıp, çeşitli videolar izledim. Ve neticesinde ekran koruyucu olarak Buff markasında karar kıldım. Peki bu tercihin sebepleri ne?

Öncelikle böylesine büyük masraflar yapılarak alınan cihazların, en ufak darbede hiç beklenmedik hasarlar alma ihtimali olduğu aşikar. Darbe ve düşüşler konusunda sorumlu her ne kadar kullanıcısı olsa da; hepimizin zaman zaman dalgınlığa düşebileceğimiz gerçeğini kabullenmemiz gerek. İşte bu tip durumlar karşısında cihazın, kılıf ve ekran koruyucusu, inanılmaz önemli roller üstlenmekte.

Buff markasının yola çıkış sloganı ise aslında neden tercih ettiğimi özetler nitelikte; “Darbe Emici Ekran Koruyucu“. Bu sloganı başta, “lafta abi, hepsi aynı şeyi söylüyor” şeklinde yorumlamak hayli doğal olsa da; açıp araştırıldığı vakit, gerçekten doğru olduğunu öğrenmemiz çok sürmüyor. Zira izlediğim birkaç farklı inceleme videosunda, Buff marka ekran koruyucu ile kaplanmış telefonun üzerine çekiçle vuran hatta ve hatta üzerinde ceviz kıran insanlar gördüm. Sonuç mu? Cihaz sapasağlam kaldı!

İşte bu sebeptendir ki; 17 Haziran’da hiç düşünmeden verdim Buff marka ekran koruyucunun siparişini. Aynı gün kargoya verilmiş olmasına rağmen, kargodaki bir aksaklık sebebiyle ancak bugün elime ulaşabildi.

Ooo Tasarım Güzel, Ne Özellikleri Var?

Güzel özellikleri var cicim!

Misal; ikinci resmin sağ üst köşesinde, dördüncü resimde ise komple görmekte olduğunuz alanda yazan kod, ürünün orijinal olup olmadığını anlamanızı sağlıyor. Orada yazan kodu, Buff‘ın kendi sitesinde sorguya tabi tuttuğunuz vakit; size orijinal olup olmadığını hemencecik belirtiyor (benimki tabii ki orijinal). Bu detay, uzaktan bakıldığında “tıraş” gibi gözükse de; piyasada; adı “Buff” olarak sunulan hayli sahte ürün olduğunu belirtmek isterim. Yani “kodmuş modmuş ne gerek var bunlara canım ya?” gibi bakmayın olaya, mutlaka kontrol edin orijinal olup olmadığını.

Her neyse.. İçerisinden beşinci resimde görmüş olduğunuz üzere iki ayrı parça çıkıyor. Birinde bez ve kalınca bir karton (baloncukları silip atabilmek için), diğerinde ise ekrana takacağınız ekran koruyucu var. Önce bezle güzelce bir ekranı siliyor, sonrasında takma işlemini gerçekleştiriyoruz falan filan bu konuda ben de pek tecrübeli olmadığımdan boş laf yapmayacağım. Zira az önce ekran koruyucuyu takarken epey hata yaptım ve tam sağlıklı takamadım.

Sizlere tavsiyem, eğer benim gibi tecrübesiz iseniz gidin bir telefoncuda taktırın. Yoksa benim gibi sağına soluna toz kaçırır, parmak izi bırakırsınız. Her ne kadar çok fazla batırmamış olsam da; ilerleyen zamanlarda bir tane daha alıp, telefoncuya koşabilirim bende. Ama şimdilik masrafa hiç gerek yok, yapabildiğim kadarıyla dursun bakalım.

Özetle; telefonunuz sizin için önemliyse ve darbelerden korumayı birinci vazifeniz kabul ettiyseniz; Buff markası sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Bu adresten Türkiye’deki adresine erişebilir, cihazınıza uygun modelini satın alabilirsiniz!

Güzel günlerde kullanın efenim, öpüyorum! ♥


Not: Kargodaki problem sürecinde benimle inanılmaz ilgilenen ve sorunu çok kısa bir sürede çözen müşteri hizmetlerine de ayrıca teşekkürler.

5 Kişiye Buff Ekran Koruyucu hediye ediyorum! Detaylar bu adreste!

  6 Yorum

 1. ekrem   •  

  Merhabalar bende 3 hafta önce bir iphone 6 plus aldım buff ekran koruyucusu almayı düşünüyorum ama ekranın tamamını kaplıyor mu koruyucu bazı kırılmaz koruyuıcular gibi sadece ekranın görüntü paneli çevresini mi kaplıyor acaba ?

  • Burak   •     Yazar

   Merhabalar,

   Tamamını kaplamakta.

 2. Hkn   •  

  Arkadaşım, kılıf hangi marka model tercih ettin peki ?

 3. TipAdam   •  

  Orijinal ”Buff” ekran koruyucuyu hangi siteden ve ne kadar ücretle satın aldınız acaba hocam? Bende almayı düşünüyorum da şu an. Bayağı savunmasız konumda 5s’im

  • Burak   •     Yazar

   Yazının en alt bölümünde mevcut adres.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir