Ehliyetimi Aldım Boşaltın Yolları!

Aslına bakarsanız geçen yaz hak kazanmıştım ehliyet almaya. Ailemin arabası olmadığı için kazanır kazanmaz gidip almamış, belgeleri evde beklemeye bırakmıştım. Tabi bunda İstanbul’a taşınacak olmamın da büyük bir etkisi vardı. Zira o dönem inanılmaz masrafa sokmuştum ailemi, cüzdan da yer kaplasın diye 600’e yakın bir rakamı ehliyete vermeye gerek yoktu.

Geçtiğimiz hafta ise, sosyal ağlardan beni takip edenlerin bileceği üzere; pasaport işlemlerimi halletmek için Kocaeli’ye gittim. Hazır para da varken, fırsat bu fırsat deyip ehliyeti de aradan çıkarmaya niyetlendim. Ama gel gelelim her zamanki gibi bir ton şanssızlık ile karşılaştım!

Kan Grubumu Biliyorum Yahu!

B RH+ benim kan grubum, adım gibi biliyorum. Daha geçen yaz, ehliyet kursu istedi diye baktırmıştım ya!

..

Benim biricik sürücü kursum maalesef ki kaybetmiş, kan grubumu gösteren o minik kartı. Haliyle gidip tekrar baktırmak zorunda kaldım. Lakin sistem hayli değişmiş; artık kanı koldan alıyorlar ve 19 Türk Lirası gibi de bir ücreti var (Devlet baba çalışıyor).

Eskiden ücretsizdi ve parmaktan bakılıyordu.

Bin bir stres içerisinde gidip hastanede hallettim. Abi kan aldırmayı çocukluğumdan beri sevmem ben ya!

Bekle Babam Bekle!

Kan kartımı aldıktan sonra vergi dairesine gidip, gereken ücretleri yatırdım. Sonrasında ise emniyetin yolunu tuttum ve işlemleri başlattım. Emniyete gittiğimde öğle tatiline 5 dakika falan kalmıştı ama sağ olsun memur, çıkmayıp yaklaşık bir 15 dakika ilgilendi. Ben içimden memura dua edip “ya bu adamcağız olmasa şimdi 1 saat boş yere bekleyecektim..” derken işlemler bitti. Ben “ee nerede ehliyetim hani hani hani?” modundayken, memur kafasını kaldırdı, ince bir ses tonuyla “işlemlerinizi bitirdim. saat 4 gibi gelip ehliyetinizi alın” dedi.

O an dünyam karardı, elim ayağım terledi. Etrafa anlamsız bakışlar atmaya, hayatı sorgulamaya başladım. Gözümü açtığımda evdeydim.. Etrafımda bir koşuşturmaca vardı, kalabalıktı.. Görüyordum! O polis memurunu görüyordum! “Hemen verecem sandın demiiiiiiiii? AHAHAHAHAHAH” diye üzerime üzerime geliyordu. Kaçmaya çalışıyordum ama nafile, benden daha hızlıydı!

Şaka bir yana.. Bekleyecek olmam hafif canımı sıksa da; 16.00’da gidip, sorunsuzca aldım ehliyetimi. Şimdilik cüzdanda yer kaplamaktan başka bir şeye yaramayacak lakin bunu da aradan çıkarmış olduk.

Tahmin edebileceğiniz üzere resmi düzenledim. :)

Tahmin edebileceğiniz üzere resmi düzenledim.

  8 Yorum

 1. Hande   •  

  Araç olmasa bile ehliyet çok önemli her an gerekli olabiliyor. Hayırlı olsun

 2. Usluer   •  

  Yaklaşık 5 senelik bir gecikmeyle ben de önümüzdeki ay alacağım inşallah. Yalnız bu kan grubunu öğrenme mevzusu hala parmaktan oluyor Burak. Tabi 1 ayda değişmediyse. Kızın teki parmağıma iğneyi bir kökledi… Daha fazla konuşmak istemiyorum.

  • Burak   •     Yazar

   Bilemiyorum İsmail, benim koluma laks diye sapladı iğneyi.

 3. Meçhul Adam   •  

  Hem bi ton para verilip hemde bütün gününüzü heba eden bi sistem. Devlet çalışıyor
  Bu arada hayırlı olsun.

 4. Burak Göç   •  

  Ben o sahneyi iki kere yaşadım. (burada iki kere ehliyet aldığımı vurgulayarak hava atmak istiyorum.) İki ehliyet sahibi biri olmama karşın bir araç sahibi değilim. Yakın zamanda olacak inş.

  • Burak   •     Yazar

   Resim çok kötü, yapacak bir şey yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir