Ekin Soyak ve İfşa Videosu

Öncelikle siz söylemeden ben söyleyeyim; evet bu konu beni gram ilgilendiren bir konu değil. İlgili şahıslar ve videolar hakkında yorumlarımı yalnızca bir “izleyici” penceresinden yazdığımı bilmenizi istiyorum. Zira yaklaşık olarak 1 yıldır izlediğim ve birkaç kez de mail aracılığı ile görüştüğüm Ekin Soyak hakkında, bugün çok talihsiz bir video ile karşılaştım. Haliyle kendi hayal kırıklığımı da en iyi bildiğim işi yaparak, yazıya dökmeye karar verdim.

Ekin’i ilk olarak “Vivox” adlı kanalı sayesinde tanımış, pek çok videosunu izlemiştim. O zamanlar vlog kanalına pek özen göstermiyor, tek kanal üzerinden izleyicilerine hitap ediyordu. Her ne kadar amatör ruhlu da olsa; çektiği videolar ve videolardaki samimi tavırlarıyla insanlara kendisini izletiyor, yüzlerinde hoş bir tebessüm bırakabiliyordu. Ben de tıpkı bu düşünceler ile abone olmuş ve bu sabaha da kadar videolarını kaçırmadan takip etmeye çalışmıştım.

Aslında Ekin’deki düşüş ve çizgi bozukluğu bu sabah başlamadı. Ailesinden uzaklaşıp, Antalya’ya ilk taşındığı vakit, bir videosunda ağlayarak abonelerine, içerisinde bulunduğu zor durumdan bahsetmişti. O bölüm yüzünden çokça eleştirilmiş, bazı aboneleri tarafından “dilenci” olarak bile tanımlanmıştı. Üniversite sebebiyle ailemden uzağa taşındığım için, o videodaki bazı duyguları anlayıp, olumluya yormuş bu sebeple çok dert etmemiştim. Lakin maalesef ki; ilerleyen videolarda Ekin’in tavrı artarak devam etti ve ciddi manada izleyicileri rahatsız eden bir hal aldı. Başlarda umursamaz ve rahat tavırları ile beğeni kazanan Ekin, son zamanlarda sürekli parasızlıktan bahseden, hediyeler isteyen ve yaşantısındaki zorlukları abartılı bir şekilde dile getiren bir adam haline gelmişti. Bu davranışları her şeyden önce onun video konseptine komple aykırıydı ve fırsatçılıktan başka bir şey değildi (izleyicileri arasında yaşça çokça küçük olan, binlerce insan var).

Konuya ilişkin şunu da söylemek istiyorum.. Ağladığı videodan bir süre sonra kendisine bir mail atmış ve onu çokça rahatlatacak bir teklifte bulunmuştum. Orada harcadığı para yarı yarıya düşecek üstelik İstanbul’da yaşayacaktı (Tahmin edebileceğiniz üzere; ev arkadaşı olmayı teklif ettim, üstelik ihtiyacım yokken. Sırf destek olabilmek adına). Kendisi bu teklifi çok ukala bir şekilde reddetmiş, cevabındaki tavırla kendisine olan inancımı kuma gömmüştü.

Bugün görüyorum ki; “yakın dostu” Emin Özçelik, YouTube üzerinden yayınladığı video ile, kendisi ile ilgili gerçekleri gün yüzüne çıkarmış. İlgili videoda Ekin Soyak’ın, yakın dostlarını dolandırmak için yaptığı planlardan tutun da, kendi abonelerine ettiği küfürlere kadar pek çok can sıkıcı görüntü ve ses kaydı var.

Not: Videoyu kasıtlı olarak paylaşmıyorum. Dilerseniz YouTube’dan girip, kendiniz izleyebilirsiniz.

Her ne kadar Emin Özçelik’in yaptığını doğru bulmasam da; bir nevi “neyi ekersen onu biçersin” durumu olduğuna inanıyorum, bu tablonun. Zira Ekin bey, İbrahim ve Emin ile ayrıldıktan sonra açıklama videolarında “Elimde videolar, ses kayıtları var! Benim canımı sıkmayın, yayınlarım rezil olursunuz bla bla bla…” tarzında tehdit içerikli, hoş olmayan cümleler kurmuştu. En son da bir YouNow yayınında aynı tehditlerde bulunup, bolca küfürlü bir canlı yayın yapmıştı. Şimdi yaşanılan bu durumun ardından benim aklıma bir sahne geliyor, böyle “cuuuks!” diye oturacak cinten.

Her neyse.. Bundan sonra YouTube üzerinden yayın yapmaya devam eder mi bilmiyorum lakin, kişiliğiyle alakalı olarak çözmesi gereken ciddi problemleri olduğu kesin.

Para çok şeydir ama her şey değildir, önce bunu bir öğrenmesi gerekmekte..

Yakın zamanda giriş yapacağım “vlog” dünyasında ondan öğreneceğim şeyler olabileceğine inanmakta idim ama anladım ki; durum hiç de öyle değilmiş. Ekin Kollama baştan aşağı haklı çıktı, sana bu konu yüzünden dil uzatanlar, hakaret edenler utansın.

Güle güle Ekin Soyak..

ekin-soyak-abonelik

  8 Yorum

  • Burak   •     Yazar

   Aynı teklifi sana mı sunsam?

    • Burak   •     Yazar

     Bunun adı insanlık olm insanlık.

 1. Oktay   •  

  şu adam nedense bana koskoca bir video camiasında tek itici gelen kişi nedense. arkadaşlarım sayesinde daha da adını duymaya başladım, sonra Ekin Kollama ‘nın bahsettiği para isteme videosunu gördüm. hayattaki tek amacı acındırmak değil kendini rezil etmek isteyen bir kişiyi anlamıyorum nasıl olur da bu kadar çok kişi izler.

  • Burak   •     Yazar

   Her gün düzenli olarak vlog yüklemesi inanılmaz güzel bir işti. Bu olay izleyici için kolay gibi gözükse de yayınlayan için hayli zor bir iş. Hani onun çoğu videosunu sırf bu çalışkanlığını takdir etmek için izlemişliğim dahi vardır. Zaten asıl üzücü olan onca emeğini bu şekilde hiç etmesi..

 2. Lacivert   •  

  Oha a-k ev arkadaşı olmak ne demek lan, iyi cesaret etmişsin. Video çekip para ya da başka şeyler dilenmek işin kolayı, part time da çalışır, ne zorluklarda para kazanan insanlar var.

  • Burak   •     Yazar

   Herkesi kendim gibi düşünmeyecek imişim. Bu olaydan çıkardığım ders bu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir