En Ucuz Araç Kiralama!

YouTube kanalımı takip edenlerin bileceği üzere; geçtiğimiz haftayı Bursa’da geçirdim. Bir şehirden başka bir şehre kısa süreliğine de olsa gitmek, bazen epey yorucu olabiliyor. Bizde ise durumlar epey farklı şekillendi. Gitmeye karar vermek ve eşyaları toplamak inanılmaz kısa sürdü. Lakin sonraki aşamada tam anlamıyla eziyet çektik diyebilirim! Zira birkaç saat içerisinde bütçemize uygun şekilde araç kiralamalıydık!

Google’a girip ilgili kelimeleri arattığımda; birçok web sitesinin title’larında süslü içerikler gördüm. “En ucuz araçlar burada!”, “Fiyatlar sizi şok edecek!”, “%40 İndirimli Araç Kiralama” vesaire.. Bu cümleler siteye girene kadar sizi heyecanlandırsa da; siteye girdikten sonra hissettiğiniz o güvensiz hava sahası, bütün heyecanınızı yok etmekte. İlk 1-2 saat bu süreçler ile geçti. Devamlı olarak yeni firmalar araştırıyor, fiyat istemekle uğraşıyordum.

Güvenilir Firma Nasıl Anlaşılır?

Aslında bu sorunun cevabı çok görecelidir. Zira ben bir siteye girdiğimde, tasarımından dahi; firma hakkında aşağı yukarı fikir elde ederim. Lakin herkes benim gibi işin mutfağında olmadığı için; basitçe birkaç taktik vereyim.. Öncelikle çalışmayı düşündüğünüz firmanın kısa bir araştırmasını yapın (sözlüklerde, arama motorlarında vs.). Sonrasında sitesinde bulunan “iletişim” kısmına bir göz gezdirin. Hatta üşenmeyip arayın. Zira aradığınızda ulaşabiliyor musunuz? Telefonda size nasıl bir üslup ile yaklaşıyorlar görün. Karşı tarafı tanımak, size olan tutumlarını analiz etmek oldukça önemli bir unsurdur.

Kiralama Koşulları Neler?

Firmayı beğendim, hoop arabalarda güzel.. Hadi kiralayalım! Yok öyle iş. Öncelikle firmanın koşullarını baştan aşağı gözden geçirin.

Fiyatlar size uygun mu? Araçların kaskosu var mı? Ödeme şekilleri nasıl?

Bunların hepsi araç kiralarken dikkat edilmesi gereken unsurlardan bazılarıdır. Bilhassa kaskosuz araç kiralayan firmalardan uzak durmanızı tavsiye etmekteyim!

Tek Tek Site mi Gezeceğiz?

Normal şartlarda evet! Fakat vivi.com.tr sizi bu yükten kurtarıyor! Başta İstanbul rent a car firmaları olmak üzere pek çok il ve ilçedeki rent a car firmalarını listeliyor ve size zamandan tasarruf yapma fırsatı sağlıyor!

Şahsen ben de Bursa yolculuğum öncesi bu siteden faydalandım. Kendilerini keşfetmeden önceki süreç ise epey yorucu idi. Bundan sonra rent a car firmasına ihtiyacım olduğunda hiçbir araştırma yapmadan direkt Vivi’ye gireceğim. Zira hem kiralama süreci hem sonrası benim açımdan gayet sorunsuz ve keyifli geçti.

Ayrıca bir artı özelliklerini daha söylemek gerekirse;

Kendilerinin çeşitli içerikler ürettikleri YouTube kanalları var. Orada da araç kiralama konusunda bir hayli bilgilenebilir, aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz!

İyi yolculuklar!

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir