Enlight İncelemesi

Son zamanlarda mobil fotoğrafçılığa fena halde sarmış durumdayım. Gerek gezip gördüğüm yerlerde, gerekse evde kendi kendime bir ton fotoğraf çekiyor, telefondan düzenliyorum. Durum böyleyken kullandığım uygulamaların da kaliteli olmasına epey özen gösteriyor, ince araştırmalar yapıyorum.

Bugün yine araştırma amacıyla AppStore’da dolaşırken; “En Popüler Uygulamalar” sayfasında “Enlight” denen uygulamaya denk geldim. Fiyatı 12,99 Türk Lirası olduğu için pat diye atlamayıp biraz araştırmak istedim. Lakin onca çabama rağmen; beni tatmin edip, “heh cidden iyi uygulamaymış” dedirtecek kalitede bir yorum bulamadım. Neticesinde; gerek AppStore gerekse çeşitli sözlüklerde en fazla 2-3 entry almış bir uygulama olduğunu fark ettim.

Pes ettim mi? Hayır!

EnPara’nın %50’sini iade etme güzelliğinden cesaret alarak uygulamayı satın aldım ve birebir incelemeye karar verdim.

Enlight Nedir?

Enlight, şuan için yalnızca AppStore’da bulunan bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır.

Kendi tanımlarıyla.

Kendi tanımlarıyla.

Bünyesinde çok çeşitli filtreler ve düzenleme araçları barındırır. Bugüne dek neredeyse denemediği fotoğraf uygulaması kalmayan ben dahi; içerisinde daha önce hiç denk gelmediğim filtrelerle karşılaştım.

Kullanım Zorluğu Ne Alemde?

Bence fazlasıyla kolay. Özellikle AppStore’da “çok karışık, kullanamıyorum” falan yazanlar olmuş, benim de dikkatimi çekti lakin kesinlikle katılmamaktayım. Yani bu uygulamayı en azından işinizi görecek kadar kullanamıyorsanız, muhtemelen ilk akıllı telefonunuz falandır. Zira başka izahı olamaz bu durumun.

Uygulamadan 1-2 Resim At Bakayım!

Özet Geç!

İşin özeti; cidden kaliteli bir uygulama. 12,99 Türk Lirası eder mi, etmez mi bunun kararını ancak siz verebilirsiniz. Ben o fiyatın hakkını verecek şekilde kullanabilirken, başkası kullanamayabilir sonuçta.


Öpüyorum sizi, benimle kalın! ♥

  3 Yorum

  1. iskifogl   •  

    Abi vsco’yu kullandın mı hiç o nasıl sence?

    • Burak   •     Yazar

      Az bir süre onu da kullandım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir