Facebook “Hesap Vârisi” Özelliği

En popüler sosyal ağlardan biri olan Facebook, her geçen gün kendisini yenilemeye devam ediyor. Senelerden beri, ihtiyaçlar doğrultusunda yeniliğe gitmekten çekinmeyen bir profil çizen Facebook, bu sefer “cidden iyi olmuş ya” dedirten bir özellik ile karşımıza çıktı. Başlıktan da anlayabileceğiniz üzere; “vâris” özelliği.

“Hesap Vârisi” Nedir?

Facebook efendi, olayı şöyle tanımlamış:

“Hesap vârisi, vefat etmen durumunda hesabını yönetmesi için seçtiğin biridir. Zaman Tünelinin başına bir gönderi tutturmak, yeni arkadaşlık isteklerini yanıtlamak ve profil resmini güncellemek gibi şeyler yapabilecektir. Hesap vârisin senin adına paylaşımda bulunamayacak ve mesajlarını göremeyecektir.”Facebook

Hesap Vârisimi Nereden Belirleyebilirim?

Facebook hesabınızın ayarlar bölümünden, “Güvenlik” kısmına girin.

hesap-varisi-belirlemek

 

Yukarıdaki bölümde yer alan “Düzenle” butonuna tıklayarak; detayları görüntüleyebilir, hesap vârisinizi belirleyebilirsiniz. Yalnız hesap varisi belirlemek için 18 yaşını geçmiş olmanız gerekmektedir, bunu da belirtmem de fayda var.

Bana kalırsa inanılmaz gerekli ve mantıklı bir özellik. Yakın zamanda diğer sosyal ağlara da geleceğini düşünmekteyim. Belki bu şekilde; “ölüler günlüğü olacak” sözü de yalan olur.


Not: Bu özellik çıkalı çok olmuş olabilir, net tarihini bilmiyorum. Ben yeni öğrendim, bizim mağaraya internet yeni geldi.

  3 Yorum

  1. Ümit GÜNEŞ   •  

    Çalışanların boş boş oturmadığını böyle çalışmalar ile herkes öğrenmiş oluyor, bir kullanıcı için facebook kullanırken ihtiyaç olabileceği herşeyi önceden hazırlayıp ona bunu başarıyla sunan çalışkan ekibi gerçekten tebrik etmek gerek.

  2. Tekin   •  

    İlginç bir özellik olmuş

  3. Muhammet Kavlakcı   •  

    Benim mağara da internet vardı ama bende hiç mağarada durmamıştım. Yeni öğrendim Bu özelliğin tutmayacağı kanaatindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir