Faturayı Ödemediğim için Elektriğimi Kestiler

Öğrenci evine çıktığımızdan beri faturalar konusunda çok titiz davranmakta idim. Hiçbir sıkıntı çıkmaması için geciktirmez, geldiği gibi öderdim. Bu ay ise biraz farklı oldu ve neticesinde mecburi bir ders almak zorunda kaldım. Başlıktan da anlayabileceğiniz üzere; faturanın ödenmediği gerekçesiyle elektriğimi kestiler!

Neden mi ödemedim?

Para olmadığından veya üşengeçliğimden ötürü değil. Ev arkadaşım Hasan’ın okulu bittiği için İzmit’e gitmesi sebebiyle, faturalardan ona düşen payı alma fırsatım olmadı. Birkaç gün sonra döneceği için de kendisini bankayla uğraştırmak istemeyip, geleceği güne kadar faturaları bekletme kararı aldım.

Dün bilgisayar üzerinde bir şeylerle uğraşırken giden elektrik de başta bana çok normal geldi. Zira hava aşırı yağmurluydu ve 186’yı aradığımda birçok bölgedeki kesintiler hakkında bilgi veriyordu.

sinir-gif

Saat ilerledikçe elektriğin gelmemesinden endişelenip tekrardan 186’yı aradım. Kendileri bölgede bir problem olmadığını ve apartman ışığını kontrol etmemi istediler. İşte o anda her şey değişti; çünkü apartmanın ışığı yanıyordu!

Apartmanda bir sıkıntı olmadığını kendilerine belirttiğimde, elektriğimin faturayı ödemediğim için kesildiğini dile getirdiler. Büyük bir endişeyle telefonu kapadım ve internet bankacılığı aracılığıyla faturayı hemen ödedim.

Sonrasında ise elektriğimizi dağıtan kurumu arayıp bilgilendirme yaptım. Tüm bunların gerçekleştiği saat aralığı 16.00 ile 17.00 bu arada. Her neyse.. Kendileri 17.00 ile 22.00 arasında açma işlemlerine baktıklarını lakin yarına da kalabileceğini söylediler. Bu son lafı duyunca biraz moralim bozulmuş olsa da; Allah’tan 17.30 gibi gelip açtılar ve ben sonsuz mutluluğa eriştim.

Diyeceğim o ki; fatura konusunda titiz davranmakta cidden fayda varmış. O yarına kalacağı korkusu bile yetti de arttı bile!

  4 Yorum

 1. cem kazan   •  

  Faturadan bile yazi cikarmissin ya Burak helal olsun:))

  • Burak   •     Yazar

   Teşekkür ederim.

 2. Timur   •  

  Herkes için çok önemli elektrik bunu tartışmaya bile gerek yok. Fakat biz blog yazarları için sanırım bir kat daha fazla önem arz ediyor. Bazen tam yazının ortasında elektrik gidiyor ya işte o anları anlatmak mümkün değil ama sanırım biraz da bağımlılık bizimkisi. Faturalar konusunda ise çok fazla bir şey söylemek istemiyorum daha önce hiç başıma gelmez dediğim şeyler bu sene ki ev maceramda hepsi geldi. Tabi benim yaşadıklarımın sorumlusu ”sorumsuz ev arkadaşı” ama işte yapacak bir şey yok.

  • Burak   •     Yazar

   Hakikaten çok şanssız bir durum ya. Temel ihtiyaçlar arasında en babası elektrik.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir