FM 2015 15.3.1 ile Gelen Problemler

Her yıl orijinal olarak alıp, oynamakta olduğum güzeller güzeli Football Manager, ilk kez bir güncellemesi ile sınıfta kalmayı başardı. Normalde geçmiş seneleri hatırladığım vakit; sonradan gelen güncellemelerin daima oyunu iyileştirici nitelikte olduğunu ve inanılmaz katkılar sağladığını biliyorum. Hatta bu güncellemeler öylesine etkili oluyordu ki; bazı oyuncular oyunu Mart ayında alıp, oynamaya başlamayı tercih ediyordu (güncellemelerin yayınlandığı ay).

Bu sene ise işler tam tersine kötüye gitti. Yabancı sınırını da kaldıran 15.3.0 ve akabinde gelen 15.3.1 güncellemeleri ile beraber oyunda Türkiye Ligi adeta sorunlar yuvasına döndü.

Aslına bakılırsa güncellemeler geldiğinden beri yeni kariyer oluşturmadığım için, şahsen sorunlardan bihaberdim. Turksportal’ı açıp kariyer konularına göz gezdirene kadar da hiçbir şekilde haberim olmamıştı.

Dün ise artık yeni bir kariyer açmanın vaktinin geldiğini düşünüp kariyerimi oluşturduktan sonra direkt Turksportal’a girip konu okuyasım geldi. Güncellemenin etkilerinin kağıt üzerindeki gibi olmadığını bildiğimden araştırmayı ve forumda oyuncuların analizlerini okumayı tercih ettim. Çok geçmeden de hatalardan haberdar olup, oyuna direk “Alt+F4” attım.

Bundan sonraki süreçte oturduğum yerden bir şeylerin düzelmesini bekleyemezdim herhalde. Derhal işe koyulup, bir şeyler yapmalıydım. Özellikle Türkiye’deki kullanıcıları için Türkçe desteği sunduğundan beri orijinal alan oyuncusu sayısının epey arttığını bildiğimden derhal durumu kendilerine iletmek istedim (yardımı hak ediyoruz herhalde). Ve çok kolay bir biçimde bunu başarabildim!

Sağ olsun taktı bizi. :)

Sağ olsun taktı bizi.

Şimdi üzerime düşen görevi yapıp, fark edip listelediğim sorunları kendilerine aktaracağım. Umarım bu seferlik bir kıyak geçip, bizim ligin sorunlarını hallederler. Zira Miles bey bundan sonra güncelleme gelmeyeceğini duyurmuş birkaç gün önce.

15.3.1 ile Devam Eden Sorunlar

  • Bitmek tükenmek bilmeyen ciddi sakatlıklar.
  • Süper Kupa ve Türkiye Kupasındaki yabancı sınırı.
  • Oyunculara 1 ile 28 numaraları arası kadro numarası verebilme zorunluluğu (Caner’e 88, Gökhan’a 77 veremedikten sonra ne yapayım o kadro numarası belirleme kısmını).
Sakatlıklara kanıt. Böyle bir saçmalık olabilir mi arkadaş ?!

Sakatlıklara kanıt. Böyle bir saçmalık olabilir mi arkadaş ?!

Eğer sizin fark ettiğiniz fakat listede yer almayan problemler varsa; zaman kaybetmeden aşağıdaki yorum kısmından listeye ekletin lütfen.

  2 Yorum

  1. Kağan   •  

    Aynen o numara veremeyip çıkma sorununu ben de yaşadım

  2. adaş   •  

    tostum numara verme sıkıntısının yarattığı esas problemi henüz yaşamamışsın anlaşılan. diyelim ki bütün numaraların dolu, kupa maçında altyapıdan oyuncu çıkardın, kadroyu bildir dediğinde numarasız oyuncular var numara verelim mi diye soruyor, evet dersen numara verme ekranına yönlendiriyor seni. 28 numaranın hepsi dolu, heriflere numara veremiyosun, kadroyu da değiştiremiyosun o saatten sonra. tek çözüm oyundan çıkmak oluyor. bunu çevir i*nelere, durumun ciddiyetini anlasınlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir