Football Manager 2016 Ön Siparişe Sunuldu!

Her yıl orijinal olarak satın alıp, sıkılmadan aylarca oynadığım Football Manager serisinin yeni oyunu Steam üzerinden ön siparişe sunuldu. 13 Kasım 2015 tarihinde komple sürümü satışa sunulacak olan Football Manager 2016‘nın getireceği yeni özelliklerde firma tarafından açıklandı. İşte yeni Football Manager, işte yeni özellikler!

kulup-olusturYeni Oyun Modu – Bir-Kulüp-Oluştur

Football Manager 2016 ile bugüne kadar ilk kez hayranlara tek oyunculu “Bir-kulüp-oluştur” modu ile kendi oluşturdukları takımı seçtikleri bir lige ekleme imkânı tanınıyor. Bir-Kulüp-Oluştur Modu, kulübünüze isim vermenizi, kendinizi ve arkadaşlarınızı oyuna eklemenizi, takımınızı istediğiniz şekilde düzenlemenizi ve hatta takımınızın renklerini seçmenizi sağlar.

Yeni Oyun Modu – Fantastik Seçmeler

Hayalinizdeki takımı oluşturun ve “Fantastik Seçmeler” modunda arkadaşlarınıza meydan okuyun. Her menajer, sabit bir bütçeyle başlayarak en baştan bir takım yaratır ve mini ligde birebir karşılaşma öncesinde en iyi oyuncuyu takımına almak için diğer menajerlerle mücadele eder.

menajer

Taç Çizgisindeki Menajer

Kendi özelleştirilebilir karakterinizle sahaya her zamankinden daha yakın olun ve taç çizgisinden talimatları bağırarak iletin ve kutlamalara katılın.

Geliştirilmiş Maç Günü Deneyimi

2.000’den fazla yeni animasyon, diğer birçok grafik geliştirme ve iyileştirilmiş yapay zekâ ile birlikte Football Manager 2016 maç motorunu bugüne kadarki en iyi haline getiriyor.

Çok oyunculu maç özellikleri

Kendi karşılaşmanızdaki (veya diğer karşılaşmalardaki) diğer fikstürleri kolayca görebilmeniz için sunulan önemli anlar paketi, oyun dahilinde tüm dünyaya dair haberlerle size güncel bilgiler sunar.

prozone

Prozone Maç Analizi

Sports Interactive’in önde gelen spor istatistikleri sağlayıcısı olan Prozone ile ortaklığıyla birlikte, birçok faydalı işlevsellik eklemenin yanı sıra daha çok öne çıkan ve kullanımı kolay bir hale getiren ve geniş bir kitleye ulaşan bir oyun içi maç analizi aracı oluşturuldu.

Duran Top Yönetimi Yaratıcısı

Football Manager 2016’nın güçlü, fakat kullanımı kolay duran top yönetimi yaratıcısı, menajerlerin her bir duran top alıcısı için farklı duran top yönetimi, yeni bölgesel işaretleme seçenekleri ve daha fazlasını sunan, birçok taktik dahilinde kullanılacak birden fazla duran top yönetimi rutinleri oluşturmasına olanak tanır.

Daha Gerçekçi Yaralanmalar

Sports Interactive, Football Manager 2016’da bugüne kadarki en gerçekçi yaralanma tasviri ve tedavisi meydana getirmek için bazı fizyoterapistler, doktorlar ve ilgili organizasyonlarla birlikte çalıştı. Ancak bu, düşük seviyedeki yaralanmaların uzun süreli olacağı anlamına gelmiyor. Aksine, meydana gelen yaralanmaların daha gerçekçi bir şekilde gelişeceği ve tedavi edileceğini gösteriyor. Yeni yaralanma türleri eklenmiş ve oyuncu durumu ve maç keskinliği arasında daha somut bir ayrım oluşturulmuş olsa da, yaralanmalar artık maç sırasında belirlenecek.

yonetim-basin-toplantilari

Genişletilmiş Basın İletişimi

Basın konferansları, basınla yapılacak yeni görüşmeler, özellikle de daha içeriğe bağlı sorular ve cevaplar ile her zamankinden daha çeşitli hale getirildi. Buna ek olarak, boş durumdaki menajerler artık oyuna yeniden dahil olmak için medya röportajlarını kullanabilir.

İstatistikler, İstatistikler, İstatistikler

Menajerler, revize edilmiş istatistik ekranı ve yepyeni istatistik akışı paneli ile artık her zamankinden daha detaylı istatistik bilgilerine erişebilirler.

sozlesmeler

Yeni ve İyileştirilmiş Ekranlar

Oyuncuya genel bakış, taktikler, menajerin ana sayfası ve transfer önerisi ekranı da dahil olmak üzere birçok ana ekranın revize edilmesiyle birlikte bilgilere ulaşmak artık daha kolay.

Ve Çok Ama Çok Daha Fazlası!

Diğer eklemeler ve güncellemeler personel kısa listesi oluşturmayı, geliştirilmiş menajer ve personel hareketlerini, yeniden düzenlenmiş yönetim taleplerini, revize edilmiş yönetim kurulu güvenini, daha bağlamsal takım konuşmalarını, tamamen güncellenmiş turnuva kuralları ve takım bilgilerini, geliştirilmiş bir finansal modülü, geliştirilmiş bilgisayar kontrollü transferleri ve takım seçimini, yeni sosyal medya özelliklerini ve çok daha fazlasını içerir. Bunların tümü Football Manager 2016’yı şimdiye kadarki en eksiksiz ve sürükleyici futbol menajerliği simülasyonu yapmak için bir arada bulunur.


BENİ OKU!

Oyunu ön sipariş ile satın almak isteyen arkadaşlar; Steam üzerinden 100 Türk Lirasına satın alabilir.

Kişisel fikrimi soracak olursanız; fiyatı epey bir tuzlu buldum. Zira Ocak-Şubat gibi oyunun fiyatını 30-35 Türk Lirasına kadar düşürecekler kampanya ile, e bu mantıkla ön siparişi bu kadar fazla olmamalı bana kalırsa. Öte yandan özellikler arasında yapay zeka ile ilgili bir bölüm görememem de büyük hayal kırıklığı yarattı. Umarım yine sağdaki butonları sola, soldaki butonları sağa alıp, “alın size yeni oyun” demezler bize.

Neyse bekleyelim bakalım!

  2 Yorum

  1. Muharrem   •  

    Çok teşekkür ederiz güzel bilgilendirme olmuş

  2. Muhammet Kavlakcı   •  

    Bir türlü ısınamadım şu manager oyunlarına. Kontrol tamamen bende olsun isteyenlerdenim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir