Foursquare’dan Toparlama Çalışmaları

İnsanların hayatına bir anda, bomba gibi giriş yapan ve inanılmaz bir şekilde büyüdüğü dönemlerde, anlamsızca kendi ayağına sıkan bir uygulamadır Foursquare. Tabi bu tanımın başına bir “bence” eklemem daha doğru olabilir. Zira her ne kadar ben, terk etmiş ve artık kullanmıyor olsam da dünya çapında hala hayli kullanıcısı bulunmakta.

Bu tarz uygulamaları sık takip eden ve bolca kullananların bileceği üzere; Foursquare, en şaşaalı dönemlerinde “Swarm” adında yan uygulama çıkararak kullanıcı kitlesini ikiye bölmüştü. “Foursquare” adını taşıyan uygulamasının üzerinden çeşitli mekanları tanıtan ekip, “Swarm” adını taşıyan uygulaması ile de yer bildirimlerine izin vermekteydi.

Swarm” ilk hizmete girdiği günden itibaren, kullanıcılar tarafından hoş karşılanmayan, eleştiri yağmuruna tutulan bir uygulama olarak devam etti. Başlarda zorunluluk gibi düşünen kullanıcılar, isteksizce geçiş yapmasına rağmen sonrasında kullanmayı bırakmıştı (büyük bir bölümünden bahsediyorum).

swarm-foursquare

Foursquare ekibi ise yaşadığı kullanıcı kayıplarını fark etmiş olacak ki; aldığı yeni bir karar ile üye olma zorunluluğunu kaldırdı. Bundan böyle; isteyen kişiler, üye olmadan uygulama üzerinden mekanları inceleyebilecek ve mekanlara yapılan yorumları okuyabilecek.

Bu alınan yeni kararla beraber; Foursquare‘ın eski kullanıcı kitlesini yakalamak adına çalışmalara başladığını çok net görebiliyoruz.

Ne diyeyim ? Umarım eski güçlerine kavuşurlar. Lakin bence kavuşmak istiyorlarsa, ilk yapmaları gereken iş; iki uygulamaya bölünme fikrini ortaya atan elemanı kovmaları olacaktır. Adam resmen altın yumurtlayan tavuğu kesip, afiyetle yedi.

  3 Yorum

  1. aksaray haberleri   •  

    Ayrılmadan önce çok güzeldi. Şimdi tamamen koptum yani. Ne nedir nasıl oluyor karıştı gitti.

  2. diyet   •  

    hiçbir değişiklik yapmasa ve ikiye ayrılmasaydı çok daha popüler olacaktı.

  3. bölgesel zayıflama   •  

    İkiye ayrılması hiç iyi olmadı, çok iyi bir patlama yaptı ama yapılan değişiklik ile birçok kişinin kullanmamasına neden oldu toparlamaları zor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir