Herkese Selam Alex’e Hasret!

14 günlük Hollanda maceram, peşinde koskocaman bir hasret bırakarak başlıyor Allah’ın izniyle. Aldığım günden bugüne dek hiçbir zaman ayrı kalmadığım oğlum Alex ile 14 gün boyunca ayrı kalmak zorundayız. Normal şartlar altında asla ve asla katlanamayacağım bu ayrılık; Alex’in emin ellerde olacak olmasından ötürü biraz olsun kabullenilebilir hale geliyor. Sağ olsun; Hollanda’da bulunduğum süre boyunca oğluma, can dostum, biricik kardeşim Batuhan bakacak. Alex’in onu, onun Alex’i ne kadar sevdiğini bildiğim için de; gönlüm son derece rahat bir şekilde Hollanda’ya gidebileceğim.

Aslında bu konu fazlasıyla karışıktı. Zira Batuhan’ın yaz okuluna başvurması, yaz okulunda dersinin açılma ihtimali vesaire hayli işleri karıştırmıştı. Sorunu nasıl çözüme ulaştıracağım konusunda fikirler üretirken; aklımdan yüzlerce şey geçmiş lakin neredeyse hiçbiri Batuhan’ın bakması kadar içimi rahatlatmamıştı.

Kedi oteline bırakmayı dahi düşündüm ama evden ayrılma fikri hoşuma gitmedi.

burakoli-alex-4

Olabilir yönü en kabarık olan seçenek; veterinere bırakmaktı lakin aldığım günden bugüne dek bir kez olsun kafese koymadığım Alex’in, 14 gün boyunca kafeste kalma fikri hiç mi hiç içime sinmedi. Haliyle ben de bu seçeneği iptal ettim!

Sonrasında Alex’i seven birkaç arkadaşımla görüşüp, onlardan yardım istedim ve 1-2 tanesi seve seve kabul etti. Kendilerine buradan çokça kez teşekkür ediyorum! Eğer Batuhan’ın yaz okulu açılmış olsaydı, Alex’i evlerine alıp eminim en az benim kadar iyi bakacaklardı. Neyse ki; Batuhan’ın yaz okulu açılmadı, ben de kimseye rahatsızlık verme durumunda kalmadım. Alex isimli uyuşuk, tembel bir o kadar da çirkef kedi, yokluğumda 14 gün boyunca Batuhan abisinin bakımında olacak.

burakoli-alex-5

Kendisiyle de az önce bu konuyu detaylıca görüştüm. Oturduk delikanlı gibi karşılıklı konuştuk, sağ olsun anlayışla karşıladı. Bana Batuhan abisini üzmeyeceği yönünde erkek sözü verdi.

Aramıza ilk kez hasret gireceği için ikimiz de çok üzgünüz fakat ne yazık ki; elden bir şey gelmiyor.

Oğluma cici bak abisi, geldiğimde onu karşımda zımba gibi görmek istiyorum!

  2 Yorum

  1. Kemal   •  

    Evcil hayvan büyük sorumluluk gerektiriyor neyse ki bir yer bulabilmişsin

  2. 1sevda   •  

    Ne kadar şirin bir kedi ! Güvenebileceğin birini bulduğun için çok şanslısın ben kedimi kimselere bırakamadığım için hiç bir yere gidemiyordum. Kendisi 1 yıl sonra 2.kattan atlayıp bahçede yaşama isteğini dile getirdi şimdi eşi ve torunlarıyla mutlu mesut yaşıyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir