Hollanda’da 2. Gün: Beklemek

Önceki günün yorgunluğu sebebiyle yeni güne vücudum gayet pert olmuş bir şekilde başladım. Uyandığım andan itibaren klasik yorgunluk belirtilerinin tamamını yaşadım ki; bunların başında yataktan kalkmama isteği gelmekteydi. Neyse ki; biraz toparlandıktan sonra bilgisayarımı elime alıp, sizlere ilk günün yazısını yazdım ve 1-2 saat oyun oynadım. İkinci gün ise oyundan sıkıldığım andan itibaren başladı.

Burakoli uyandı!

Burakoli uyandı!

Mihrimah’ı Bekleme Keyfi!

Oyundan sıkıldığım esnalarda Mihrimah (kuzenim)’nın telefonuma attığı mesajı fark ettim. Çarşıda bir takım işleri varmış, “bana eşlik eder misin?” teklifinde bulunuyordu. Sıkıldığım için derhal kabul edip, kahvaltıya çağırdım. Umut (diğer kuzenim), ben, Mihrimah öğrenci usulü kahvaltımızı bir güzel yaptık ve çarşıya gitmek üzere yola koyulduk (Umut evde kalmak istedi). Önce Mihrimah’nın saçını boyatmak üzere eniştemin sahibi olduğu kuaför salonuna gittik. Orada Mihrimah’ı tamı tamına 5 saat boyunca bekledim (kahrolsun kızların erkekleri bekletme alışkanlığı). Bu bekleme sürecinde de yaramazlık konusunda usta olmuş Aras ve son derece masum olan Kiwi ile ilgilendim.

Saçının Boyanma Evresini Dahi İzledim!

Sıkıntıdan bir ara ne yapacağımı şaşırdım ve oturup Mihrimah’nın saçlarının boyanma evresini izledim. Saçların yıkanması, kremin sürülmesi, boyanın sürülmesi, tekrar yıkanması, kurulanması falan tüm evreler hakkında az çok bilgi sahibiyim artık. Üstelik ben sıkıntıdan patlarken, o yanında oturan bir başka bayan ile muhabbetin dibine vurup gayet eğleniyordu. Cix cix!

IMG_0411

 

Sonra Ne Yaptık?

Mihrimah’nın kuaförde işi bittikten sonra arabasıyla bir Tilburg turu attık. Bayağı uzunca bir turdu yalnız, şöyle 1-1,5 saat falan turladık diyebilirim. Sonrasında ise teyzem ve annemin bizi çarşıya çağırması (yemek ısmarlamayı teklif ettiler, reddedemedik) ile birlikte rotayı çarşı olarak belirledik. Çarşıda bulunan Simit Sarayı’nda efsane bir yemek yedikten sonra teyzemin evdeki eşyalarını düzenleyeceğimiz için evin yolunu tuttuk.

Sokaklardan Yakaladıklarım


İşte ikinci gün de böylece bitti arkadaşlar! Yarın üçüncü günde görüşmek üzere! ♥

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir