İngilizce Yoksa Bir Hiçsiniz!

Evet hiçsiniz! Özellikle üniversite ve az da olsa iş ortamı gördüğüm bir senenin ardından; kavradığım en net konudur bu. Eskiden bir lüks olarak görülen İngilizce dili, artık büsbütün zorunluluk haline gelmiş durumda. Üstelik İngilizce biliyor olmanın artı sayılmayacağı günler de bir hayli yakın! O kadar şart yani artık öğrenmek, o kadar gerekli..

Eminim ki; çok yakın bir zamanda (belki yarın belki yarından da yakın); iş başvurusu yaparken; “Türkçe ve İngilizce dışında bildiğiniz diller?” şeklinde soru yöneltecekler. Bir zamanlar “evrensel dil” şeklinde tanıdığımız o İngilizce, ülkemizde bu tabirin hakkını vermeye çok yakın artık.

İngilizcesi “anlıyorum ama konuşamıyorum” şeklindeki yalandan ibaret olan ben de; yakın zamanda bir şekilde öğrenmeyi planlıyorum. Beyin genç, yurt dışında pekiştirme imkanım da varken; biran evvel öğrenmek istiyorum.

Ki konuya istinaden yaptığım araştırmalarda geçtiğimiz hafta www.konusarakogren.com adında bir siteye denk geldim. Teknolojiye ayak uydurmuş bir İngilizce kursu olarak tanımlayabilirim kendisini. Şöyle ki; önce seviyeniz belirleniyor sonra size uygun olan saati (Sabah 06.00 ile gece 01.00 arasında) kararlaştırıp eğitim almaya başlıyorsunuz. İnternet üzerinden olduğu için evde, okulda, arabada, işte hatta plajda dahi faydalanabilmeniz mümkün!

Açıkçası ilk görüşte bayağı bir ilgimi çektiğini söyleyebilirim. Sıradan yöntemlerin işe yaramadığının söylendiği (bkz. “Kursa gitme hiçbir şeye yaramıyor!”) bu devirde, bu tarz farklı çalışmalara bir şans verilmesi gerektiğini düşünmekteyim.

konusarak-ogren-referanslar

Merak edenler, “nasıl oluyor acaba?” diyenler için ücretsiz deneme imkanı da mevcut. İngilizce öğrenme isteğiniz, planınız, hayaliniz varsa; bence mutlaka bir göz gezdirin!

Çok yakın bir zaman içerisinde; ben de öğrenmeye başlayacağım inşallah.

Seviyorum sizi! ♥

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir