İnternet Bağımlısı mıyım?

Son yılların en büyük eleştiri konularından biridir herhalde; internet bağımlılığı. Üstelik uzak bir eleştiri konusu olmamakla beraber; evimizin içerisine dahi girmiş bulunmaktadır. Zira ben de dahil olmak üzere, yeni sayılabilecek jenerasyondan olan birçok insan; “kalk artık şu bilgisayarın başından, bağımlısı oldun iyice!” azarını işitmiştir ailesinden. Öyle değil mi?

Bence öyledir! Şahsen ben çok işittim. Hatta sırf bu internetin derslerimi kötüleştirmesi sebebiyle çokça kez ailemle papaz oldum. Birçoğunda da geçici süreliğine de olsa internetimi kestirip, beni ondan uzak tutmayı uygun gördüler. Ne kadar doğru bir cezalandırma şekliydi bilemeyeceğim, lakin eninde sonunda bir şekilde internet ile yolumuz kesişiyordu. Ben onsuz yapamıyor, nasıl olursa olsun ona ulaşmak istiyordum. Hatta bakın size bu konu ile ilgili; çok ilginç ve bir o kadar da komik bir anımı anlatayım, müsaadeniz ile.

utanmak-gif

Yanılmıyorsam sekizinci sınıftaydım ve yine derslerimin kötü olması gerekçesiyle ailem evin internetini kestirmişti. Bu durum karşısında dev üzülüp tam üç gece üst üste uyurken altıma kaçırmıştım. Bakın sekizinci sınıf diyorum, büyüğüm yani, küçük falan değilim. Ve kesinlikle şuna emin olun; kasti olarak yapmamıştım. Tabii bu durumun ardından rahmetli dedem, annem ve babama epey kızmış neticesinde de internetim geri bağlanmıştı. Bağlandığı geceden itibaren de bu alta kaçırma problemi son buldu. Nasıl oldu, neden oldu bilmiyorum lakin vücudum bu şekilde tepki göstermişti, duruma.

Neyse.. Utanma utanma, sor hadi. “İnternete bağımlı mısın?” de bana!

Evet bağımlıyım ulan!

Çok seviyorum!

Öyle çok seviyorum ki; onsuz yapamıyorum!

Çünkü ben internet üzerinde uğraştığım her şeyden fazlasıyla zevk almaktayım. Blog tutmak bana keyif veriyor! Forumlarda dolaşıp, insanlarla özgürce tartışabilmek, onların çeşitli konular hakkında yaptıkları yorumları okumak çok hoşuma gidiyor! İnternet üzerinden oyun oynamayı, araştırmayı, çeşitli sektörleri takip etmeyi acayip seviyorum!

internet-bagimliligi

Hatta biraz daha ileri gitmem gerekirse; internet artık benim için bir ihtiyaç. Ve ben bunu dile getirmekten gocunmuyorum! Geleceğin dünyasında vazgeçilmez hale gelecek olan şeye duyduğum ilgiden neden gocunayım ki?

Gocunulacak o kadar şey varken, bağımlısı olunan o kadar kötü şey varken; internet bağımlılığından mı gocunacağım?

Hadi oradan!

Belki gün gelecek şuan ki kadar özgürce başına oturamayacağım ama hep hayatımın önemli bir parçası olarak kalacak. Hayatımın hiçbir evresinde olmadığı gibi gelecekte de utanç duymayacağım bu bağımlılığımdan. Hatta inşallah mesleğim de bu konuyla yakından ilgili olur da; özgürlüğüme özgürlük katarım!

İnternetle kalın, öpüldünüz! ♥


Suskumru‘ya bu güzel mim için teşekkür ediyor, nasiplenmek isteyen herkes için öyle ortaya sunuyorum. Her isteyen, bu konuda bir şeyler kaleme alabilir.

Burakoli olarak, tüm blog yazarlarını mimlediğimi varsayın!

Not: Mimleyebileceğim herkesi mimlemişsin zaten Suskumru!

  3 Yorum

 1. Melis   •  

  Bir zamanlar aileler böyle cezalar verebiliyordu ama şimdi çocuklar ödevlerini bile internetten yapıyor, bağımlılık değil bir ihtiyaç halini aldı artık internet herkes için

 2. Mücahid   •  

  Güzel bir yazı tebrik ederim Dünyanın internete taşındığı bir çağda bu bağımlılığa yakalanmamak elde değil ki..

  • Burak   •     Yazar

   Teşekkür ederim, aynen öyle hocam.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir