İnternet Dünyasındaki Unutulmaz Dostlarım

10 seneyi geçti internet ile tanışalı. Nasıl geçtiği anlaşılamayan bu 10 sene içerisinde pek çok insanla muhabbet edip, pek çok insanla arkadaş oldum. Birçoğu çocukluk dönemimde kaldığı için belki de hayatım boyunca unutulmayacak ve hayal meyal de olsa hatırlanacaklar. Kimler mi onlar?

Hasan Can Özkan

Belki de internet üzerinde tanıştığım ve uzunca bir süre muhabbet ettiğim ilk insandı. Kastamonu’da yaşamakta olup, PES oyununa grafik paketleri hazırlamaktaydı. Kendisiyle pek çok internet projesinde yer aldık lakin hiçbiri başarılı olmadı.

Yıllardır görüşmüyorum.

Halil Meriç

İnternet üzerinde üye olup, takıldığım ilk forum olan OyunYama’da tanışmıştım kendisiyle. Knight Online oynadığım dönemler, ilgili kategoride güç birliği yapıyor insanlara yardımcı oluyorduk. Sonrasında ikimiz de yöneticiliğe yükselmiş, foruma çokça emek vermiştik. Bilhassa internet dünyasında öğrendiğim birçok şeyi ona borçluyum ki; bendeki yeri her zaman ayrıdır. Ayrıca en başarılı internet projemi onunla geliştirmiştik. Sonrasında aramızın bozuk olduğu bir dönem ederinin belki de 100 katı altına satıp, bana bir kuruş vermese de dostluğumuz bir zarar görmedi. Hala çokça sever, iyi hatırlarım kendisini.

Çok nadir, denk geldikçe görüşüyorum.

Emre (_MeqaN_)

Yine OyunYama üzerinden tanıştığım bir insandı. Forumda sembol bir insan olduğundan internet üzerindeki ilk idolüm diyebilirim kendisi için. “Black_sea_61@hotm..” diye bir msn adresi vardı diye hatırlıyorum. Yıllardan beri görüşmediğim için soyadını dahi unuttum. Keşke bir yerden çıksa da özlem gidersek, çok delikanlı insandı.

Eren Elmas

OyunYama forumunda tanıştığım en fırlama insandır. Yaşça benden büyük olduğundan vakti zamanında birçok konuda örnek aldığım doğrudur. Herhalde online dostluklarım arasında en çok sevdiğim insanlardan biridir.

Arada sırada görüşüyorum.

Burak Üçüncü

İlk blog’umu kurduğum vakit; ilk edindiğim dostlarımdan biriydi. O zamanlar kendisinin de “PlusBilgi” adını taşıyan bir blog sitesi vardı. Özellikle tasarım konularında bana hayli yardım eder, gelişmemi sağlardı. Zaman zaman aramız bozulsa da; asla unutmayacağım, daima seveceğim dostlarımdan biridir.

Hala görüşüyorum.

Mevlüt Yaşar

Bir Football Manager projesinde yollarımız kesişmiş sonrasında pek çok internet projesinde yer almıştık. Onunla projeler konusunda bir türlü dikiş tutturamasak da; hatırı sayılır dostlarımdan biri olarak adını altın harflerle yazdırmıştır.

Aylardır görüşmüyorum.

Çağrı Tekir

İnternete olan merakımın ilk başladığı dönemlerde tanıştığım, birçok konuda bende emeği büyük olan insanlardan biridir. Sonrasında çok garip ve hüzünlü bir şekilde yollarımız ayrılmış olsa da; kendisini iyi hatırlar, hayatında başarılar dilerim.

Facebook hesabımda ekli, yıllardır görüşmüyorum.

Osman Aslan

İlk olarak OyunYama’da tanıştığım sonrasında birçok internet projesinde birlikte yer aldığım ekip arkadaşımdı. İş dışında pek görüşmemiş olsak da; birbirimizi sayar ve severdik. Kendisi sonrasında çok başarılı işlere imza attı diye duydum.

Yıllardır görüşmüyorum.

Volkan (vLKn448)

Soyadını hiç bilmedim, hiç de merak etmedim. Birçok internet projesinde birlikte yer aldık ve başarılı işlere imza attık. Karakteri gereği soğuk ve hep iş düşünen biriydi. Aynı zamanda fazlaca zeki ve kurnaz bir yapısı vardı. Yalan yok severdim..

Yıllardır görüşmüyorum.

Atakan Uslu

Blog’larımdan biri sayesinde tanıştığım ve yıllarca dostluğumu sürdürdüğüm insanlardan biridir. İnsanlara yardım etmeyi seven bir yapısı vardır ki; çok da çalışkandır.

Hala görüşüyorum.

Osman Kuş

Adamın hası, dost gibi dost. Tanıdığım en iyi grafiker! Yanılmıyorsam r10 sayesinde tanıştığım ve yıllardan beri dostluğumu hep pekiştirerek sürdürdüğüm güzel insandır. Ne zaman lazım olsa, yardım elini uzatmış karşılığında çoğu zaman hiçbir şey istememiştir. Onun bende yeri çok ayrıdır.

Hala görüşüyorum.

Resul Korkmaz

R10 sayesinde tanıştığım ve yıllarca görüştüğüm insanlardan biridir. Yaşıtım olması sebebiyle kendisiyle çok sık görüşür, muhabbet ederdik. İyi insandır, iyi dosttur. İşe güce fazlaca daldığından epeydir görüşemiyoruz.

Birebir konuşmayalı 1-2 yıl oluyor.

Ersin Üzgün

Yine r10 sayesinde tanıştığım düzgün insanlardan biridir. Fırsat oldukça hala görüşür, o güzel muhabbetine ortak olmaya çalışırım.

Hala görüşüyorum.

Beyazıt Kölemen

Herhalde sektörde en çok saygı duyduğum, gelişimine birebir şahit olduğum insanlardan biridir Beyazıt abi. Tanışıklığım çok eski zamanlara dayanır ve ciddi manada değişik bir adamdır. Birçok projesinde bana güvenmiş, yetki vermiştir. Severim kendisini!

Hala görüşüyorum.


Direkt olarak yazılıp yayınlanan bir yazıdır. Üzerinde pek düşünme fırsatı bulamadığımdan unuttuklarım elbette olmuş olabilir. Sonradan hatırladığım, “aa bunu nasıl unuturum lan?!” dediğim olursa, hiç gocunmadan eklerim. Bunun dışında listede uzunca bir süredir görüşmediğimi belirttiğim kişilerden olup, tesadüfen bir yerde yazıyla karşılaşan olursa lütfen bana ulaşsın. Eski dostlukların yeri bir başkadır nede olsa!

  4 Yorum

 1. Çağrı Tekir   •  

  Teşekkür ediyorum kardeşim. Tanıştığımız dönemler internetin Türkiye’de yeni yayıldığı dönemlerdi ilk yaptığım şeylerde seninde emeğin vardı. Sanalda nadirde olsa unutmadığım unutamayacağım dostlarım arasındasın hayatında başarılar diliyorum.

 2. Resul   •  

  İşe güce dalma noktasında çok haklısın Burak, biraz internet bağımlısı olmaya başladığım için uzaklaşmıştım. Şu an gayet iyi bir şekilde organize edebiliyorum hayatımı en azından. Aslına bakarsan özledim eski günleri, yakın zamanda tekrar eskisi gibi olmak dileğiyle eski dostum! (Messenger muhabbetleri geldi aklıma, işe bak ki artık messenger’da kalmamış.)

 3. Burak   •  

  Eyvallah kardeşim benim
  Bu arada keşke link verseydin olm bize de insanlar kim olduğumuzu bilseydi :))

 4. Ersin ÜZGÜN   •  

  İnternet hayatımda tanıştığım ve tanışmaktan çok memnun kaldığım birisin kardeşim. Teşekkür ederim seviliyorsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir