İnternetten Ayakkabı Alma Maceram

İnternet üzerinden yapılan alışverişlere karşı herhangi bir ön yargım bulunmamasına karşın, konuyla ilgili olarak geçtiğimiz aylarda şöyle bir şikayette bulunmuştum. Her ne kadar o şikayette internet alışverişlerinin farklı bir kategorisine değinmiş olsam da; sonuçta hepsi aynı kakanın sarısı öyle değil mi ?

Değil!¹

Cidden değil. Haydi gelin size nedenini anlatayım ufaktan ufaktan..

Epey bir zamandır paraya kıyıp kendime ayakkabı almayı planlıyordum. “Epey bir zaman” derken laf olsun diye söylüyorum sanmayın; yaklaşık 2-3 aydır “ayakkabı alacağım diye diye dolanıyorum etrafta. Alışveriş merkezlerine her yolum düştüğünde tüm ayakkabı satan mağazaları geziyor fakat her daim elim boş çıkıyordum. Yanlış anlaşılmasın; hiçbirini beğenmediğimden değil, benim beğendiğimi öğrenci kesem, öğrenci kesemin beğendiğini ben beğenmiyordum. Bu büyük problemden ötürü de almaya niyetli olsam da bir türlü işin içinden çıkaramıyordum.

Neyse efendim..

Bir süredir hayli hoşuma giden Nike’ın “Air Max” modeline internet üzerinden göz gezdirirken; ünlü olan bir sitede, mağazalara göre fazlasıyla ucuz fiyatlara satıldıklarını gördüm. Kaçırır mıyım ? Asla. Yapıştım tabii ki hemen, başladım incelemeye. Satıcı profilini uzun uzun inceledikten sonra güvenilir olduğunda karar kılıp, ayakkabının açıklamalarını okumaya başladım.

Satıcı, ürünleri orijinal olarak çok güzel fiyatlara satıyordu ve adeta almaya karar vermem için tüm şartlar olgunlaşmıştı. Ben de daha fazla dayanamayıp gerekeni yaparak, aşağıda resmini görmüş olduğunuz ayakkabının siparişini verdim.

nike-air-max-turuncu

Gelip bir süre kullandıktan sonra “Air Max” modeliyle ilgili bir inceleme yazısı da yazmayı planlamaktayım. Ama şimdilik bana düşen büyük bir heyecanla ayakkabımın gelmesini beklemek.

Ne diyelim son olarak ?

İnternetten bir ayakkabı almadığım kalmıştı, onu da aldım.

Görev tamamlandı!

Ayakkabım Geldi! »


¹: Değil çünkü mağaza fiyatları ile internetteki fiyatlar arasında büyük bir uçurum var. Kesesini düşünenin mağazalarda işi olmaz, hele de güvenilir bir satıcı bulmuşsa!

  5 Yorum

 1. Hüseyin   •  

  Aldığımız siteyi ben de öğrenebilir miyim mümkünse ayrıca bir yıl kadar olmuş, ayakkabılarınızın son durumu nedir merak ettim

 2. Mustafa   •  

  Ben de ayakkabı almayı planlıyorum, aynı şekilde mağazalar çok uygun değil. Nereden alışveriş yaptığını mail olarak atarsan memnun olurum burakoli

  • Burak   •     Yazar

   İlgili mail’i sana ulaştırdım Mustafa hocam.

 3. Gökhan   •  

  2 – 3 ay bekleme sonucunda güzel isteğine göre bir ayakkabı bulduğuna sevindim , Hadi hayırlı uğurlu olsun Burak

  • Burak   •     Yazar

   Teşekkür ederim Gökhan hocam.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir