İstanbul Light Festival’e Gittik!

13 Kasım 2015 benim için asla unutulmayacak tarihler arasında yer almayı fazlasıyla hak etti. Zira henüz çocuk yaştayken başladığım bu internet sektöründe, ta yolun başından beri tanışıklığım olan bir dostum ile ilk kez yüz yüze görüşebilme fırsatı yakaladım.

Her ne kadar yazarken; aramızdaki o etkileyici kardeşliği, dostluğu pek aktaramamış olsam dahi; bir 10 seneye yakın kardeşten farksızdık kendisiyle. Özellikle benim düşüncesiz oluşum, onun da biraz fazla gönül koyması ile birlikte; İstanbul’da geçen ilk senemde kendisiyle buluşma fırsatı yakalayamamıştık. Ama Allah’a şükürler olsun ki; dün ikimizde müsait olduk ve inanılmaz güzel bir gün geçirdik!

Evet evet.. Beni sosyal ağlardan takip edenlerin bileceği üzere; Resul‘den bahsediyorum.

Kendisi şuan görüştüğüm arkadaşlarım arasında “en eski” unvanına rahatlıkla sahip olabilecekken; yüz yüze ilk kez görüşmüş olmamız da işin komik tarafı. Ama şöyle de ilginç bir kısmı var ki; dün sanki ilk kez değilde binlerce kez görüşmüş, devamlı olarak birlikte takılıyormuş havasında idik (vlog’u izlerseniz daha rahat anlayabilirsiniz). Bu da herhalde sanaldan da olsa uzun yıllar götürdüğümüz dostluğun bize olan armağanıydı, aramızda bir yabancılık sorunu yaşanmadı.

İstanbul Light Festival

Zorlu Center’da düzenlenmekte olan İstanbul Light Festival‘den Resul sayesinde haberdar oldum. “Gel la hem buluşuruz hem de vlog çekersin, sana malzeme çıkar” deyince, Volkan’la beraber apar topar Zorlu’nun yolunu tuttuk. Saat 19.00’a kadar Resul’un işten çıkmasını bekledik ve o esnada da Apple Store‘un o muhteşem atmosferini yaşadık. Resul’ün çıkması ile beraber direkt olarak festivalin olduğu alana geçtik ve teker teker kutulara girip, birbirinden farklı ışık gösterilerine göz attık.

Tabii arada bazı yaramazlıklar yapıp fazlasıyla çocuklaştığımız da doğrudur!

  6 Yorum

 1. Emrah Güngör   •  

  Çok çok farklı bir duygu olsa gerek. 10 yıl internette konuştuktan sonra ilk kez yüz yüze konuşmak Eğlenceli bir gün geçirmişsiniz, hakkını vermişsiniz hakikaten

  • Burak   •     Yazar

   Hakikaten öyle oldu. Bizim için fazlasıyla anlamlı bir gündü.

 2. Yunus Emre KÜÇÜK   •  

  Şu an en samimi ve kaliteli vlog çeken tek kişisin benim için kardeşim. Takibe aldım, öylesine açtığım videonu durdurmadan izledim ve gerisi geldi. Başarının devamını diliyorum bu anlamda. Umarım hevesin kaçmaz.

  • Burak   •     Yazar

   Beni çokça mutlu eden yorumlardan birine imza attınız, çok teşekkür ederim hocam. İnşallah aynı çizgide devam edeceğim.

 3. Resul Korkmaz   •  

  Yeni gördüm yazını, keşke gitmeseydik

  • Burak   •     Yazar

   Biraz öyle oldu kardeşim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir