Kitap Alma Alışkanlığı

Çocukluğumdan beri hiçbir zaman aşırı kitap okuyan biri olamadım. Devamlı olarak büyük bir hevesle kitap araştıran ve her daim orijinal alan bir insan olarak okuma alışkanlığını bir türlü kazanamadım. Öğrenci harçlıklarımla bir ton para verip aldığım onlarca kitaptan, bazılarının henüz ilk sayfasını dahi okuma şerefine erişemedim.

Bugün D&R’da gezerken fark ettim bu durumu. “Oha bu kitap bende var” diye iç geçirdiğim birçok kitabı kitaplığıma eklemiş olmama rağmen, okuma zahmetine girmedim nedense. Bunun doğru bir davranış olmadığını bildiğimden; bugün kendi kendime bir yasa çıkardım.

Yasa tasarısı kabul edildi!

Bundan böyle her gün en az 1 saat kitap okuyacağım. Gereksiz gereksiz bilgisayarın başında durduğum 1 saati müthiş kokulu sayfalara ayıracağım. Böylece hem kendimi geliştirirken, hem de faydalı zaman geçirmiş olurum.

Çok boş yaşıyoruz çok…

  4 Yorum

 1. Ufuk   •  

  Umarım “kitap alma alışkanlığı”n, “kitap okuma alışkanlığı”na dönüşür.

 2. Ayhan   •  

  Gerçekten önemli bir konu. Bende bugün benzer bir yazı ele aldım. Artık okuma alışkanlığı edinmem gerekli.

 3. Usluer   •  

  O alışkanlık son zamanlarda bende de olmaya başlamıştı. Elimdeki kitaplar bitmeden yeni kitaplar alıyordum. Ama kitabın tanıtımını okuyorsun kitap resmen beni al diyor. 5 kitap kalmış okumadığımız, bu sefer kendime engel olup elimdeki kitapları bitirmeden yeni kitap almayacağım.

 4. Gökhan   •  

  Hocam kesinlikle güzel bir karar vermişsin kitap okumak gerçekten çok güzel bir duygu , Bende düzenli olarak okumaya çalışıyorum fakat bazen işlerden dolayı vakit olmuyor ama elimden geldiği kadar kitap okumaya çalışıyorum çünkü kitap okuduğum zaman mutlu oluyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir