Microsoft’tan İş Teklifi Aldım!

Son bir haftadır blog’a çok fazla içerik üretememiş olduğumu, eminim birçoğunuz fark etmişsinizdir. Öncelikle son bir haftadır yaptığım yoğun iş görüşmeleri sebebiyle blog’umu aksattığım için tüm okurlarımdan özür diliyorum. Lakin belirtmemde fayda var ki; bu bir haftalık süreç içerisinde, bugüne kadarki yaşantımın en sevindirici hadisesini yaşadım!

28 Mart 2015 tarihinde her zaman olduğu gibi bilgisayarın başında bir şeyler ile oyalanırken, posta kutuma düşen bir mailin bildirimi ile ayıldım. Normalde maillerimi hep geldikten belirli bir süre sonra hatırlayıp okuyor olmama rağmen bu sefer nedense direkt olarak açıp bakasım geldi. İyi ki de bakmışım!

Son birkaç aydır hazırlayıp, yayınladığım çalışmalarımı beğenen ve beni “Yatırım Yapılabilir Blog Yazarları” çerçevesi altında gerçekleştirmekte olduğu projesine dahil etmek isteyen Microsoft, mail aracılığı ile benimle iletişime geçmek istiyordu. Başta tabii ki şok olup, bayağı bir süre kendime gelemedim. O an yanımda bulunan arkadaşım Batuhan’dan bana birkaç tane sağlı sollu indirmesini dahi istedim. Çünkü bu teklifin bana gelmesi için ortada gerçekçi hiçbir sebep yoktu.

sasirmak-gif

Şoku atlatıp kendime geldikten sonra ise teklifi oturup iyice düşündüm. Ben böylesine güzel bir teklifi hak etmediğimi düşünsem dahi sonuçta yapılmıştı ve bir cevap vermem gerekiyordu. Her ne kadar söz konusu şirket Microsoft’ta olsa; anlık heyecanlara kapılıp, düşünmeden herhangi bir adım atmamalıydım. Ki teklif güzel olmasına rağmen, gelecek planlamam içerisinde şuan için böyle bir şeyin erken olduğu da fazlasıyla aşikardı. Yazın gönüllü olarak staj yapmayı ciddi manada düşünmeme rağmen, gerçek iş temposuna atılmak için henüz çok erken olduğunu düşündüm. Hayatımda aldığım en zor karardı lakin kararlı olmalıydım, bir anlık zayıflıklar için doğru zaman değildi.

Ve neticesinde gayet kibar bir şekilde kendilerini reddedip, teşekkür ettim. Umarım bir gün okul bitip, ben de kendimi hazır hissettiğim vakit tekrar yollarımız kesişir.

Böylesine güzel bir teklif ile beni onurlandıran Microsoft ailesine, sizlerin de huzurlarınızda tekrardan sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Sağ olun, var olun!

Hıı.. Bir de unutmadan ilgili mail’in ekran görüntüsünü sizlerle paylaşmak istiyorum.

microsoft-is-teklifi

  8 Yorum

 1. Gökhan   •  

  Şakacı seni , güzel bir şaka olmuş

 2. Ersin   •  

  Daha önce bir blogda daha bu şakayı görmüştüm. Yazıyı bile okumadım Burak.

  • Burak   •     Yazar

   Ben kimseden görüp yazmadım ya, belirli bir düşünme maratonundan sonra aklıma geldi.

 3. Ufuk   •  

  Mevzuyu tam olarak sindiremedim lan. Bu arada mail atan kişinin profil fotoğrafı Bill Gates mi? Ha ha ha

  • Burak   •     Yazar

   Bill Gates benimle doğrudan iletişime geçti.

  • Burak   •     Yazar

   Sen yemezsin be ağabey, bırak şimdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir