Mobilde Google Inbox’a Geçiş Yaptım

Google’ın yeni mail servisi olan Google Inbox’a mobil cihazım ile bugünden itibaren geçiş yapmış bulunmaktayım. Aslında ilk olarak 2 Aralık 2014’de aldığım davetiye sayesinde indirip, kayıt olduğum Inbox, Gmail’e göre çok daha fazla karışık yapısı ile başta beni etkileyememişti. Lakin dün okuduğum birkaç haberden sonra Google amcaya uyum sağlama ve Inbox’ı yakından takip etme kararı aldım. Aldığım bu karardan sonra da; mobil cihazımın içerisinden Gmail uygulamasını silerek yalnızca Inbox’la yola devam etmeye başladım.

Tıpkı ilk indirdiğim zamanlarda olduğu gibi yine gözüme fazlasıyla karışık gelmekte lakin alışmaya başladığımı da hissediyorum. Inbox ile ilgili söyleyebileceğim en önemli şey; mobil cihazlarda gerçekten özenilmiş bir çalışma olsa da, bana kalırsa bilgisayar sürümüne hiç çalışmamış Google amca. Projenin gelişmesi ve tutması ile beraber bilgisayardaki görünümünü değiştireceklerini (değiştirmeleri gerektiğini) düşünüyorum.

google-inbox-burakoli

Tam olarak ne zaman alışırım bilinmez lakin eğer siz de karışık yapısından ötürü Inbox’a alışamadı iseniz, ona bir şans vermenizi şiddetle tavsiye ederim. Bu şansınızı boşa çıkarmayarak, size zamanla kendisini sevdirmeye başlıyor.

  2 Yorum

  1. Usluer   •  

    Inbox ilk çıktığı sıralarda davetiye bulmak için ne çabalamıştım. Davetiyeyi buldum, direkt Inbox’u heyecan içinde indirdim. Fakat nedense bir türlü ısınamadım Inbox’a. Özellikle Gmail’da materyal dizayna geçtikten sonra Inbox kullanmanın gereksiz olduğunu düşündüm. Birde Android kullanıcısı olduğum için Gmail’i de kaldıramıyorum telefondan. 2 tane uygulamanın yüklü olması yerine Inbox’u kaldırdım sonra da.

    Inbox kullanırken sevdiğim en güzel özellik ise hatırlatma özelliğiydi.

    • Burak   •     Yazar

      Başta ben de “çok karışık ya bu, gmail’in yerini tutamaz” dedim ama sonrasında şans verdim ve alıştım. İlerleyen dönemlerde Gmail’in piyasadan kaldırılacağı söyleniyor, inbox’a şimdiden alışmakta fayda var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir