Mr. Robot’a Başladım!

Uzunca bir zamandır yeni bir yabancı diziye başlamadığım gerçeğinin çoktandır farkındaydım. Prison Break, Blue Mountain State ve Spartacus’ü bitirdikten sonra beni ciddi manada etkileyebilen, hoşuma giden bir dizi denk gelmemişti. Ki son sezon hariç eksiksiz izlediğim Game of Thrones da buna dahil (Evet evet, GoT serisi beni etkilemiyor). Bu sebeptendir ki; yeni bir yabancı diziye başlamaya, kapılmaya ve içerisinde yaşamaya fazlasıyla hazırdım.

Aslında sektörü de çok sıkı takip eden biri değilimdir. Takıldığım platformlardaki nabza göre listeler ve araştırırım her daim. Bu aralar da bizim sektördeki hemen hemen herkesin izlediği “Mr. Robot“‘u keşfetmem zor olmadı. Başta Twitter’da takip ettiklerim olmak üzere pek çok alanda dizinin adını görüp, yapılan yorumlara şahit oldum. Haliyle de uyanan merak duygusunu, izleyerek bastırma kararı aldım.

mr-robot-2

Mr. Robot’un Konusu Nedir?

Elemanımız Elliot; gündüzleri bir mühendis, geceleri ise son derece başarılı bir hacker! Lakin hacker yönü öylesine hayatına sarılmış durumdaki; çevresindeki hemen hemen herkesi yasa dışı bir şekilde kontrol edip, incelemekte. Bu yönü yüzünden zaman zaman sıkıntılar yaşasa da; kendi iç dünyasında durumu halletmeye epey bir niyetli!

Bence Nasıl Bir Dizi?

Bence şuan zayıf ilerleyen bir dizi. Hani yapımcıları Türk deseler, inanın şaşırmam. Efsane bir birinci bölümün ardından gitgide sıradanlaşan iki, üç ve dördüncü bölüme sahip. Düzelir, bir hareketlenme olur mu bilinmez lakin bu şekilde devam edecek olursa; yarıda bıraktığım diziler kervanına katılacak kendileri.

Çerez niyetine başlayacaksanız sıkıntı yok tabi!

  10 Yorum

 1. Yunus Emre KÜÇÜK   •  

  Bnede başkladım, yorumlarda ve yazıda denildiği gibi 3-4. bölümden sonra noluyor abi? dedirten, biraz sıkmaya başlayan ama hala umut bağladığım bir dizi. İnşallah şaha kalkar…

 2. Blogisma   •  

  Bende izliyorum ama son 2 bölüm biraz aksiyonsuz kaldı . Dizinin biraz daha meraklandırması lazım. Bakalım yarın yeni bölüm çıkıyor .

 3. Usluer   •  

  İlk bölüm gelecek bölümler için beklentileri baya bir yükseltti. İkinci bölüm fena değildi. Sonra gelen yorumlar dizinin durağanlaştığı olunca üçüncü ve dördüncü bölümleri izlemekten vazgeçtim. True Detective’e başlamayı düşünüyorum. İlk sezonu çok iyi diyorlar.

  • Burak   •     Yazar

   Ben de bir bakayım o halde İsmail.

 4. Muhammet Kavlakcı   •  

  Aynen ilk bölümü izlediğimde başlamam gereken diziyi bulduğumu düşündüm. Kendimi kasarak 4. bölüme kadar geldim. Hayırlısı bakalım.

 5. Berat Bozkurt   •  

  İlk bölümü izler izlemez bağımlı oldum diyebilirim. Artık her çarşamba gecelerini bekliyoruz. Daha doğrusu perşembe sabahlarını, çünkü Türkçe alt yazılı olarak perşembe sabahı çıkıyor. Ben de tavsiye ederim.

 6. iskfogl   •  

  Mr. robot’u yayınlandığı gün izlemiştim ve ilk bölüm güzeldi diyebilirim insana dizinin ne kadar kaliteli olduğunu gösteriyordu. Ama sonrasında gelen bölümleri açıkcası ben de sevmedim. 2,3 ve 4. bölümler beklentimin aşağısında kaldı. Yine de izliyorum.

 7. Meçhul Adam   •  

  İlk bölümü çok güzeldi. Benimde tek izlediğim dizi. Umarım heyecanını kaybetmeden devam eder. Fakat gidişata bakarsak zamanla etkisini kaybedecek gibi duruyor.

 8. Barış Ünver   •  

  Senden öğrendim, izleyeceğim. Yalnız yazıyı okurken dikkatimi çekti: BREAKING BAD’İ İZLEMEDİN Mİ OĞLUM SEN???

  • Burak   •     Yazar

   Ovvv onu eklemeyi unutmuşum be abi. Aklımdan tamamen çıkmış.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir