Nişantaşı Üniversitesi – Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü

Üniversite tercih döneminin geldiği şu günlerde, gerek yakın çevremden gerekse çeşitli platformlardan bir ton soru almaktayım. Okuduğum üniversite henüz yeni olduğundan, insanlar çok fazla bilgi sahibi değil ve haliyle de okuyan birini gördükleri vakit; es geçmiyorlar. Bu duruma fazlasıyla alışmış olduğumdan, blog üzerinden bir yazı yazmak ve bölüm hakkında detaylıca bir tanıtım yapmak istedim. Şimdi hiç vakit kaybetmeden aklınızdaki soruları koyun bir valize, koşa koşa bana gelin!

Öncelikle bundan birkaç ay önce yazmış olduğum birkaç yazıyı linkleyerek giriş yapmak istiyorum. Zira aynı şeyleri tekrar tekrar yazmaktansa; halihazırda mevcut olan yazılardan bilgi edinmeniz daha mantıklı olacaktır.

 1. Nişantaşı Üniversitesi Nasıldır?
 2. Özel (Vakıf) Üniversitede Okumak
 3. Yönetim Bilişim Sistemleri Mezunları Ne İş Yapar?

Yukarıda listelemiş olduğum üç yazı sizin birçok sorunuza cevap olacaktır. Lakin yine de bunların dışında; ilk seneyi bitirmiş bir Nişantaşı Üniversitesi – YBS öğrencisi olarak da görüşlerimi aktarmak isterim.

Beklentilerini Karşıladı mı?

Açıkçası öyle olağanüstü beklentilerim yoktu. Ne ile karşılaşacağımın az çok bilincinde geldim bu bölüme ve okula. Realist düşünen biriyseniz; emin olun tüm beklentilerinizi karşılayacaktır okul ve eğitimi.

Dersler Nasıldı, Hocalar Zorluyor mu?

Öncelikle genel manada hocalar için “öğrenci dostu” diyebilirim. Hemde bunu hiç şüphe duymadan, net bir şekilde diyebilirim! Tabii her konuda olduğu gibi burada da bazı istisnalar var, e onlar da olsun bir zahmet öyle değil mi?

Derslere gelecek olursak; birinci sınıfta tahmin edebileceğiniz üzere giriş dersleri alıyorsunuz. O yüzden çok fazla zorlanacağınızı sanmıyorum. Lakin yine de çok rahat davranmamakta, azar azar da olsa çalışmakta fayda var.

Teknolojik İmkanlar Yeterli mi?

Bu soruya şuan için kapsamlı bir cevap vermem mümkün değil. Lakin birinci sınıfın ikinci döneminde almış olduğumuz algoritma dersini gayet güzel bir bilgisayar sınıfında işledik. Şuana kadar herhangi bir imkansızlık içinde kalmadık (teknolojik araç-gereç anlamında).

Stajdı, İşti, Falandı-Filandı?

Okulun sayfası üzerinden sık sık ilanlar ekleniyor, öğrencilere yardımcı olunuyor. Bu konuda okulun hakkını asla yiyemem, çok ciddi çalışmalar yürütülüyor. Hatta şöyle söyleyeyim; üçüncü ayımda falan iş bulmaya karar vermiştim ve okulun bir ilanı sayesinde aynı hafta bulup, kabul edildim (başlamadım o da ayrı mesele).


İşte genel manada Nişantaşı Üniversitesi – Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü böyle dostlar!

Bunların dışında aklınıza takılan ve sormak istediğiniz her türlü soruyu aşağıda bulunan yorum bölümünden sorabilirsiniz.

  4 Yorum

 1. Furkan   •  

  Uluslararası ticaret ve işletmecilik mi yoksa yönetim bilişim sistemleri mi ileriye donuk hangisinin onu acik

 2. bilişimci   •  

  yeni açılan bir üniversitemi ve yüzde 75 burs veriliyor galiba ?

  • Burak   •     Yazar

   4 senelik.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir