Onlar İyi ki Varlar!

2008-2009 falandı ilk blogumu açıp karalamaya başladığımda. İlk zamanlar bende yeni başlayan herkes gibi; çoğunlukla beğendiğim içerikleri ekliyordum bloguma. Zamanla oturan, daha doğrusu benim olgunlaşmam ile beraber gelişen kalemim, yavaş yavaş tarzını oturtmaya başladı. Aslına bakılırsa hala yazma konusunda çok kusurlu olduğumu düşünmeme rağmen, öyle bloglar görüyorum ki; halime yatıp kalkıp şükretmemi sağlıyor. Bu sebeptendir ki; ilk zamanlarımdan başlayıp, bugüne dek beğenerek takip ettiğim bloglardan oluşan bir liste hazırlamak istedim. Bakalım bizim üstatlarımız, takip ettiklerimiz kimlermiş…

Kelimeler Benim!

İlk sırayı Sezer ağabeyden fazla hak eden biri olduğunu düşünmüyorum, benim listemde. Takip ettiğim Türkçe bloglar arasında kalemini en çok beğendiğim, “ulan bu adam ne yazsa okutur!” diyebileceğim ender adamlardan biridir. 2009’da weBurak.com’u ilk kurduğum günlerden itibaren takip ettiğim blog’u, bu sene itibari ile WordPress’e geçiş yaptı ve yayınlanan yazıya göre Sezer ağabey artık daha çok yazacakmış. Onun her zamanki erteleme hastalığının ağır basacağını ve bu işin yaş olacağını düşünüyorum ama umarım yanılırım. Ne diyeyim sen çok yaz, biz de çok okuyalım Sezer ağabey!

http://www.kelimelerbenim.com/

Anarschi

Her ne kadar bu aralar blogu iyice boşlamış olsa da Beyazıt Kölemen’in Anarschi’si bir döneme damga vuran bloglardan bir tanesiydi. Hatta bir dönem öylesine popüler hale gelmişti ki; onun blog temalarına özenip, blog açmayan insan kalmamıştı. Akın akın yayılan Gri, Popho gibi temaları ile adını duyuran Anarschi’nin bu başarısının arkasında tabii ki güçlü kalemi vardı. İş güç dolayısıyla bu aralar fazla yazamasa da, “yazsa da okusam” dediğim bloglardan bir tanesi olarak, her zaman gönlümde yerini koruyacak.

http://www.anarschi.com/

Suskumru

Henüz takip alanıma gireli çok fazla olmayan Suskumru, kısa sürede gönlümü fethetmeyi başaran bloglardan. Çağrı ağabeyin güçlü kalemi sayesinde okura adeta ziyafet veren blog, dönem dönem çalkantılı dönemlere girse de hiçbir zaman kalitesinden taviz vermedi. Bu aralar çok fazla yazmasa da Çağrı ağabeyin blogu, benim takip listemde daima kafaya oynar.

http://www.suskumru.com/

Biadam

Çok fazla yazmayan, yazdıkça okutan bloglardan bir tanesi de biadam’dır. Alan adının güzelliğinden tutun, minimal yapıda dizayn edilmiş tasarıma kadar her şeyiyle ruhu dinlendiren, kendini okutan bir yapısı vardır. Yazarı Ömer ile arkadaş olmama rağmen bir türlü ona daha çok yazdırmayı beceremedim. Kalemini seviyorum ve lütfen daha çok yaz dostum!

http://www.biadam.net/

M. Serdar Kuzuloğlu

İnternet ekipleri amirimiz Serdar Kuzuloğlu’nu uzunca bir zamandır takip etmekte ve kalemine fazlasıyla hayranlık duymaktayım. Bloguna genelde ilgi çekici konular hakkında yazan Kuzuloğlu, kendime “bu adamı örnek al Mike!” dediğim insanlardan biri.

http://www.mserdark.com/

Beyn

Kuruluşu oldukça eskiye dayanan Beyn, milattan önceki haliyle en beğendiğim bloglar arasında yer almaktaydı. Kısa süre önce geçirdiği evrim sonrasında farklı yazarları bünyesine kabul eden Beyn, içerik dahil olmak üzere pek çok yönden değişime gitti. Hala devamlı olarak takip etmeme karşın, artık kişisel bir blog olmaktan çıktığı için bu listeye eski haline duyduğum hayranlıktan dolayı dahil ettim. Lakin bunların hiçbiri Barış ağabeyin kaleminin gücünü değiştiremez. Her yazısında ayrı döktüren Barış ağabey, keşke eskisi gibi günlük tutsa da hayranlıkla okusak.

http://beyn.org/

Spaksu

Bir zamanlar tasarımından tutun da içeriğine kadar bütünüyle aşık olduğum bloglardan bir tanesiydi. Şimdilerde o eski haline göre evrim geçirmiş olsa da kalitesini asla kaybetmemiş bir blog olarak yayın hayatına devam etmekte. Sefa Paksu yazmaya, biz de okumaya devam edelim!

http://www.spaksu.com/

Enes İlhan

Blog tutmaya başladığım ilk dönemlerden itibaren takip ettiğim ve inanılmaz taktir ettiğim bir başka blogcu da hiç şüphesiz Enes ağabeydir. Yıllardır bıkmadan usanmadan yazan ve her yazısında ayrı beğenimi kazanan Enes ağabey, “keşke hep yazsa” dediklerim arasında kafaya oynar.

http://www.enesilhan.net/

İşte benim listem bu şekilde. Unuttuğum kişiler varmış gibi hissediyorum lakin 15-20 dakikadır düşünüyor olmama rağmen aklıma kimse gelmedi. Eğer aklıma gelenler olursa tekrardan yazıyı güncelleyip, ekleyeceğim. Belirtmek istiyorum ki; bu liste yalnızca “kişisel” çerçevesinde yazan insanların bloglarından hazırlandı. Bunun dışında teknoloji, sanat ve buna benzer konularda takip ettiğim çokça blog bulunmakta. Kimse gönül koymazsa sevinirim, blog tutan herkes inanılmaz bir saygıyı hak ediyor!

  15 Yorum

 1. Gökhan   •  

  Bunların içinde özellikle kelimelerbenim.com bir zamanlar çok güzel içerikler paylaşan ama daha sonraları , sitesi ile fazla ilgilenmeyen yazar bu aralar sitesi ile tekrar ilgilenmeye başlamış tasarımda yeni değişiklikler yapmış ve şu andaki tasarım çok güzel ben çok beğendim

  • Burak   •     Yazar

   Sezer ağabey candır. Dediğine göre artık daha sık yazmaya başlayacak, bakalım umarım dediği gibi olur.

 2. Çağrı Mustafa ALKAN   •  

  Burak’ım öncelikle beni böyle anlamlı bir listeye dahil ettiğin için ne kadar müteşekkir olduğumu bilmelisin. Yalnız bu saydığın isimler arasında benim esamem bile okunmaz. Onlar benden gömlek gömlek üstünler. Sen de benden üstünsün, bunu belirtmeliyim. Vaktim oldukça seni okumaktan keyif alıyorum. Bu arada temanı çok beğendim, göz koydum

  • Burak   •     Yazar

   Estağfurullah ağabey, o nasıl söz öyle. Seni okumak büyük keyif benim için. Keşke daha sık yazsan birde İstanbul’da görüşsek bir gün.

   • Çağrı Mustafa ALKAN   •  

    İnşallah daha sık yazmaya başlayacağım. İş yüküm dolayısıyla dinlenmeye ancak zaman bulabiliyorum. Bazen de boş zamanım oluyor ama canım yazmak çekmiyor. Şubat ayı içinde görüşebiliriz. Ben genelde Ortaköy’de oluyorum iş için. Tabi başka yerlere de gelebilirim.

    • Burak   •     Yazar

     Uygundur ağabey, ben de Şişli’de oturuyorum. Buluşuruz ortak kararlaştırdığımız bir yerlerde.

 3. Barış Ünver   •  

  Çok teşekkür ederim Burak :). Bu aralar pek keyfim yok, senin yazını görünce keyfim biraz olsun yerine gelmiş oldu, mutlu ettin beni.

  Bu arada (artık çok daha nadir yazıyor olsam da) BarisUnver.com’da kişisel yazılarıma devam ediyorum. Abone olmanı da öneririm :).

  • Burak   •     Yazar

   Hemen takibe aldım ağabey, nedense dikkatimden kaçmış o blogun. Sen yeter ki eskisi gibi yaz, biz sabahlara kadar okuruz.

 4. Sezer   •  

  Teşekkür ederim dostum, bu listede ve özellikle de ilk sırada olmak çok güzel. Fakat bir konuda yanılmışsın. Bu defa ertelemek yok. İnşallah, 2015 ve sonrasında Kelimeler Benim sürekli “ben buradayım” demeye devam edecek.

  • Burak   •     Yazar

   İnşallah dediğin gibi olur ağabey.

 5. Safa Paksu   •  

  Teşekkür ediyorum Umarım sende kalitenden ödün vermeden özgün bir şekilde blog hayatına devam edersin.

  Saygı ve Sevgilerle.

  • Burak   •     Yazar

   Çok teşekkürler, inşallah.

 6. Enes İLHAN   •  

  Sende iyi ki varsın Burak’cım. Beni inanılmaz mutlu ettin şu askerlik arafesinde. Çok teşekkür ediyorum beni de bu listene dahil ettiğin için. Burada olmayı hak ettiğimi düşünmüyorum ama siz böyle destek çıkıp bizleri de unutmadıkça ben inanılmaz mutlu oluyorum kendi adıma. Bu arada bu yeni sarılı tema çok hoşuma gitti. Bu temayı biliyorum ama üstünde yaptığın değişiklikler çok güzel olmuş. Tekrar teşekkür ediyorum kardeşim, Allah’a emanet ol, sevgi ve saygılarımla..

  • Burak   •     Yazar

   Teşekkür ederim ağabey, hayırlı askerlikler diliyorum şimdiden. Kazasız belasız, git gel inşallah.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir