Özgecan Aslan için Şoförlere Tepki

Bugün Facebook’ta zaman öldürürken Hamza ağabey (TEAkolik) sayesinde bir videoya denk geldim. Son birkaç gündür ülke gündeminde olan Özgecan Aslan olayı ile ilgili blog’umdan tek bir içerik bile yayınlamamış olan ben, maalesef bu videoya kayıtsız kalamadım. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; ben Türk insanı kadar protesto etmeyi bilmeyen, kendisini devamlı olarak yanlış ifade etme konusunda usta olan bir millet daha tanımadım, görmedim.

Özgecan Aslan isimli genç bir kardeşimiz haince katledildi Mersin’de. Katiller ile ilgili öyle kötü, öyle acımasız şeyler istiyorum ki; “bunları isteyen ben olamam” deyip kendimi sorguluyorum birkaç gündür. Zaten bu olaya çok fazla üzüldüğüm için tek bir kelime dahi yazmadım blog’da. Her gördüğümde hatırlayıp, daha da üzülmek istemedim bir nevi.

Tabi tek üzülen ben değilim, tüm Türkiye üzüldü bu şerefsizliğe. Ve halkımız insanlarından bir bölümü de kendi çapında protesto etmek istemiş olayı, otobüs şoförlerine tepki göstererek. İzleyelim bakalım nasıl gerçekleştirmişler protestolarını ?

Şimdi bu olayı gerçekleştiren bayanlara birkaç sorum olacak;

 1. Orada emek vererek, alnının teri ile çalışmaya çalışan şoförün, Özgecan olayındaki günahı nedir ?
 2. Sizin gözünüzde her şoför tecavüzcü ve katil ise sizin akrabalarınız içerisinde hiç şoförlük yapan biri yok mu ? Ona tepki gösterdiniz mi ?
 3. Sizin bu sergilemiş olduğunuz tavır bir nevi “beleşçilik” olmuyor mu ?
 4. Emeğinin karşılığını isteyen şoförün “kart basın lütfen demesinin neresi kadına şiddettir ?
 5. Bu videoyu kendiniz izlediğinizde komik duruma düştüğünüzü hissettiniz mi ?
 6. Protestonuz sonuç verdi mi ?

Türk milleti olarak ne zaman bir şeyleri doğru şekilde protesto etmeyi başarırız, işte o vakit ülkedeki tüm sorunların çözüm süreci başlar.

Bu videodan bağımsız olarak; böylesine kötü bir olaydan prim sağlamak isteyenleri de ayrıca kınıyorum, yatacak yeriniz yok.

  4 Yorum

 1. Gökhan   •  

  İnsanların tepkilerini göstermeleri çok güzel elbette , fakat Özgecan’ı vahşice öldüren şoför şerefsiz diye , diğer şoförlerde böyledir diyerek kart basmama bana Beleşcilik gibi geliyor hatta gibisi fazla bu tamamen Beleşcilikten başka bir şey değil, O şoförün suçu ne , onun da evine ekmek götürmesi gerekiyor. Bence bu tür eylemlerin yerine , bu konuda halkımızı bilinçlendirmek daha iyi.

 2. diyet   •  

  Bir kişi yüzünden herkesi aynı değerlendirmek çok doğru değil. fakat katile gerekli cezanın fazlasıyla verilmesi şart

 3. fazla kilo   •  

  Daha kaç can gidecek artık gerçekten lafta kalmayan uygulamalı bir önlem alınmalı

 4. Sabun nikah şekeri   •  

  Bu olaya Türkiye sessiz kalamaz kesinlikle. İnsanlık nereye gidiyor..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir