Özlemişim Baba Ocağını #2

Bu yazı serisinin ilkini 1 Şubat 2015’de şöyle yazmıştım. Yaklaşık 1,5 ay üzerine geldiğim Kocaeli’de yine fark ettim ki; baba ocağı hakikaten özleniyor imiş. Aslında yuvadan uzakta, İstanbul’dayken çok fazla anlamıyorsunuz ama gelip, o büyüdüğünüz evin havasını soluduğunuz vakit; buram buram özlediğinizi hissediyorsunuz.

Sonuç olarak İstanbul’dayken birçok anne güzelliğinden mahrum kalıyorum. Ne bileyim, en basitinden; sabah kahvaltısı ediyorum ama annemin hazırladığı gibi olmuyor. Belki yumurtayı tam kendi ağız tadıma göre kırıyorum ama annem kırmış gibi olmuyor. Hakikaten aileden uzakta yaşamak kağıt üzerinde güzel gibi gözükse de çok zor oluyor (15-17 yaş arası üniversiteye hazırlanan gençlere çok cazip gelir aileden ayrı yaşamak). Hani belki bana tecrübe katması açısından ailemden uzakta okuma kararı aldığım için hiçbir zaman pişman olmayacağım ama birçok güzellikten uzaklaşmış olmanın burukluğunu da her daim yaşayacağım.

Allah’tan uzaklık çok fazla değilde özledikçe, kafama estikçe gelip görebiliyor, 1-2 günde olsa kalabiliyorum. Hazır YGS’de bugün yapılacakken, üniversiteye bu sene geçecek arkadaşlara tavsiyem; aileden uzakta okuyun ama çok da uzak olmasın.

13-15 Mart 2015 Neler Yaptım ?

Her şeyden önce tabii ki ailemle özlem giderdim. Bunun dışında uzunca bir zamandır (1,5 ay) göremediğim arkadaşlarım, kardeşlerim ile dolu dolu yaşanan bir iki gün geçirdim. Oturup çay içtik, batak oynadık, playstation 4 oynadık, yürüdük, güldük, eğlendik. Bir öncekine göre çok daha eğlenceli ve dolu dolu geçti diyebilirim bu seferki için.

Bir sonraki gelişim ne zaman olur bilinmez lakin artık bu gelişleri arttırmayı kesin olarak kafaya koydum. Dost çayı içmeyi özlemişim ulan!


Not: YGS’de başarılar Berkay’cım, kalbim seninle. ♥

  3 Yorum

  1. e-vren ;)   •  

    Aynı hisleri ben de Aydın’a gidince yaşıyorum. Giderken uçarcasına gidiyorum da dönerken ayaklarımı sürüye sürüye geliyorum. Ve 2 gün de kalsan 12 gün de kalsan yet-mi-yor!

    Bazen düşünüyorum; bu hayat böyle iki şehir arasında sıkıştırılmış zamanlarla mı geçecek?

    • Burak   •     Yazar

      Sanırım öyle geçecek ağabey ama bunu biz seçtik.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir