Özlemişim Baba Ocağını…

Üniversiteyi kazanıp İstanbul’a yerleştiğim zamandan bu yana; doğup, büyüdüğüm baba ocağına pek gelme fırsatı bulamamıştım. Annemin ameliyatı ve sonrasında kontrol için sık sık İstanbul’a gelmeleri sebebiyle Kocaeli’ye uğramaya gerek duymamış, haliyle memleketimden hayli uzak kalmıştım. Geçtiğimiz cuma günü ise finallerimin bitmesi ile birlikte ilk işim Harem’e gidip Karamürsel’e bilet almak oldu. Uzunca bir zamandır aklımda olan Kocaeli’ye geliş planımı nihayet icraata dökme vaktim gelmişti.

Her zamanki gibi anneme telefonda “akşam geleceğim, ona göre hazırlan” desem de sabah 10 arabasına binip 12’de evimde oldum. Gün içerisinde geleceğimi bilmelerine rağmen, beni erkenden karşılarında görmek tabii ki onları fazlasıyla mutlu etti. Zira Eylül ayından beri gelmediğim bir yerdi baba ocağı. Bu kadar süre uzak kalmak İstanbul’dayken özlemi fazla hissettirmese de, eve girdikten sonra ciddi şekilde özlediğimi, en içten hissettim. Aylar sonra anne kahvaltısı yapmış, kendi yatağımda uyumuştum. Güzel şeylerdi bunlar, her biri, teker teker hatırlattı özelliğini, güzelliğini.

Resim yeni çekilmedi, laf olsun diye koydum.

Resim yeni çekilmedi, laf olsun diye koydum.

Her ne kadar kedim Alex’in İstanbul’daki evde olması sebebiyle burada çok fazla kalamayacak olsam da; birkaç günlüğüne gelip, özlem gidermem güzel oldu. Bundan sonra önceki hatamı tekrarlamayarak, sık sık gelmeyi planlıyorum. Zaten buradaki dostlarımı da, muhabbetlerini de fazlasıyla özlemişim. İnsan uzak kalınca anlıyormuş gerçekten bazı şeylerin kıymetini; bir sabah kahvaltısının, hiç beklemediği anda gelen çayın, ütülenmiş bir gömleğin ve her şeyden öte aile kokusunun.

Özetle; kafa dinledim birkaç gün, İstanbul’dan uzak. Şimdi de bırakın çayımı yudumlamaya devam edeyim, doya doya tadını çıkarayım şu birkaç günün.

Hadi öptüm!

  3 Yorum

  1. Ufuk   •  

    Mutlu aile tablosu iyidir, güzeldir.

    • Burak   •     Yazar

      İstanbul’dayken fazla yaşayamadığım için, önemini çok daha fazla anladım diyebilirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir