Programlama Öğrenmeye Başladım

Çocukluğumdan beri en büyük hayallerimden biridir bilgisayarda kod yazmak. Her ne kadar kendimi bildim bileli bilgisayar ile içli dışlı olsam da; çok istememe rağmen bir türlü kod yazmak türünde uğraş ve emek isteyen işlere başlangıç yapamadım. Bir süre hayallerimi süsleyen bilgisayar mühendisliğinden de zaten gerekli çalışmayı yapamadığımdan ötürü vazgeçmek durumunda kalmıştım.

Neyse buralar önemsiz, ölenle ölünmüyor sonuçta, öyle değil mi ?

Her ne kadar bilgisayar mühendisliğine gidemesem de gittiğim bölümü yine bilişim ile ilgili seçtim. “Hakkımda” sayfasını okuyanların bileceği üzere; lisans eğitimimi ülkemizde yeni sayılabilecek bir bölüm olan “Yönetim Bilişim Sistemleri” üzerine almaktayım. Haliyle bilişim ile ilgili olduğundan programlama dersimizde bulunmakta. İlk dönem ağırlıklı olarak yönetim dersleri aldığımızdan ötürü programlama dersini büyük bir heyecan ile beklemiştim. Ve nihayet geçtiğimiz cuma, merakla beklediğim o güzide derse kavuştum.

Tek handikap derse giren hocamız aşırı ters biri. Abartmıyorum, üst sınıfların söylediğine göre; 24 kişiden yalnızca 4’ü geçebilmiş geçtiğimiz sene. İnşallah bu sene ben de geçenlerden olurum zira aşırı hevesliyim bu derse karşı.

burakoli-programlama

İlk dersten bir hatıra.

  7 Yorum

 1. Gökhan   •  

  İnsanın bir şeyler öğrenmesi her zaman için iyidir. Umarım en kısa zamanda istediğin düzeye gelirsin Burak
  Başarılar diliyorum sana

  • Burak   •     Yazar

   Teşekkür ederim Gökhan hocam, inşallah.

 2. Timur Demir   •  

  Burak merhaba umarım tez zamanda öğrenirsin. Bende Türk Ekip’in CSS ve HTML eğitim setini aldım insan eksik hissettiği yerleri tamamlama ve öğrenme arzusu ile yanıp tutuşuyor resmen. Ben evde kendim öğrenmeye çalışıyorum fakat yine de zevkli geliyor bana.

  • Burak   •     Yazar

   Evden öğrenme işine bir türlü başlayamadım yıllardır. Bakalım okul öğretir inşallah.

 3. Mustafa   •  

  Hevesini kırmak istemem ama printf, scanf falan bir süre sonra “C” dilide insanı bunaltıyor. Mesela ben şuan “codeblocks”u görmek bile istemiyorum

  • Burak   •     Yazar

   Bir adam akıllı öğreneyim de sıkılması kalsın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir