Saat Konusunda Tercihim Seiko Oldu!

Geçtiğimiz ayın 14’ünden itibaren 21 yaşına giren, hayatı olabildiğince güzel yaşamaya çalışan bir gencim. Kendimi bildim bileli dış görünüşüne özen gösteren, aksesuar kullanmayı seven bir insan oldum. Lakin bu aksesuar konusunda saat takmaktan itina ile kaçındığım gerçeğini de kabul etmekteyim.

Nedendir bilinmez; saat bana hep kelepçe gibi geliyordu bu yaşıma kadar. Daima alınan saatleri bir iki kez takıp kenara bırakıyor, her ay değişen bileklikler ile yoluma devam ediyordum. 21’den sonra ise işler biraz değişti, üstelik sebebini bilmediğim bir şekilde. Bende bir anda bir saat merakı doğdu ve kendimi inanılmaz bir araştırmanın içerisinde buldum. Her zaman olduğu gibi; “almışken alabileceğimin en iyisini alayım” prensibi ile direkt olarak Seiko markasının modellerini araştırmaya koyuldum.

Tonla model tonla versiyon inceledikten sonra en sonunda alacağım modeli belirledim ve yine güvendiğim bir site üzerinden siparişini verdim.

seiko-SSB093P

Seiko Markası Hakkında

Seiko, 1881 yılında bir mücevher firması olarak kurulmuştur. Seiko’nun markalaşma sürecine girip, tanınması ise 1924 yılına tekabül etmektedir. Seiko saat konusunda kısa sürede inanılmaz bir üne kavuşmuş ve yıllar içerisinde oluşturduğu birçok seri ile adından sıkça söz ettirmiştir. Bu serilerden en bilinenleri ise, hiç şüphesiz ki; Velatura, Premier, Seiko Astron, Sportura ve Arctura’dır.

Seiko saatlerinin Türkiye pazarında satışını yapan ve birçok modelini bünyesinde barındıran sitelerden olan www.modasaat.com, satın alma sürecinde benim de tek tercihim oldu. Site üzerinden Seiko’nun birçok serisini bulabilir ve itina ile inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda özellikle bu aralar uyguladıkları birbirinden mucize indirimler ile de piyasa fiyatının çok çok altına satın alma işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Lakin şunu da belirtmekte fayda var ki; Seiko marka saatler kesinlikle “ucuz saat” çerçevesinde değerlendirilemeyecek iyi seviye saatlerdir. Moda saatler üretmediği gibi daima kalite ve güzel görünümden yana tavır takınan bir markadır.

Konusu açılmışken söz etmeden geçmeyeyim.. Ben; Seiko’nun “SSB093P” modelini tercih ettim ve kullanmaya başladığım günden beri de hiçbir pişmanlık yaşamadım. Eğer kendinize tavsiye arıyorsanız, bu modelini kesinle tavsiye ederim!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir