Saçları Kalıcı Olarak Düzleştirmek!

Hooop! Merhabalar! Uzun zaman oldu ya yazmayalı.. Gerçi bizim aramıza ne uzaklıklar girdi ya neyse! Blog’umu sıkça takip edenlerin bileceği üzere geçtiğimiz sene şöyle bir yazı yayınlamış, saçlarıma brezilya fönü çektirdiğimi duyurmuştum. Duyurmasına duyurmuştum da; kısa bir süre sonra bir işe yaramadığını fark edip kestirmiştim. Özetle; kesinlikle başarısızlıkla sonuçlanmış bir deneyim olmuştu benim için.

Geçtiğimiz ay YouTube’da tesadüfen denk geldiğim bir video ise her şeyi değiştirdi! İzlediğim videoda kuaför; Fransa üretimli olan bir ilaç ile saçların 2-3 aya kadar dümdüz olmasını sağlıyordu. Üstelik brezilya fönünde olduğu gibi sıcak uygulama, özel şampuanla yıkama vesaire de yoktu. Bunlar benim için çokça mühimdi zira; brezilya fönünün o şampuanları beni çok kıllandırıyordu (zararlı olduğunu düşünmekteydim).

Derken aradım ve randevu almak istediğimi belirttim. 18 Mayıs 2016 – 14.00 tarihine randevu almayı da başardım!

Not: Mayısın başında aramıştım. Öyle “nasıl olsa alırım” kafasıyla düşünmeyin dostlar.

Gittiğimde Kadir abi (Kadir Alkan) oradaydı ve çok içten bir şekilde bizi karşıladı. Hani öyle işini sevmeden yapan, “keseyim de göndereyim” edasıyla gelişigüzel takılan abilerimizden değil Kadir abi, cidden yaptığı işe büyük bir saygısı var.

Kısa bir muhabbetin ardından koltuğa oturduk ve kafa yapımızın analizini yaptırdık. Hangi kemik çıkık, saç nerelerde yoğun, nerelerden açık falan fıstık hepsi belirlendi ve istediğim saç tipine karar verdik. Ardındanda kesim işlemi başladı. Kesim bittiğinde ilk mutluluğumu yaşadım zira; saçımın orijinal halinin ne olup, ne olmadığını gayet bilen bir insanım. Henüz düzleştirme işlemi yapılmadan dahi ortaya güzel bir tablo çıkmıştı. Vesselam düzleştirme işlemi başladı, bitti ve saç yıkandı. Aynada gördüğüm saçın bana ait olduğuna inanamadım ve memnuniyetim yüzüme de gülücükler ile yansıdı.

İsterseniz bu tecrübemi videolu olarak da izleyebilirsiniz!

Öncesi – Sonrası

burakoli-oncesi-sonrasi

Ederi Nedir Bunun?

Kesim için 50 Türk Lirası, düzleştirme içinse 100 Türk Lirası verdim.


Bunun haricindeki sorularınızı aşağıdan yorum olarak bana iletebilirsiniz.

  6 Yorum

 1. Erkan   •  

  Blogunda okunma oranını nasıl artırdın ve ne zamandan sonnra ve nasıl para kazandın?

 2. Burak   •  

  Para bok tabii yaptırırsın

  Biz fakiriz

 3. Çağatay Gülümser   •  

  Sonuna kadar izledim. Adobe Premiere Pro için güzel kurgu kitapları var aslında, tavsiye edebilirim. Bu arada gözlüklerine kafam takıldı. Yüksek hipermetropi için inceltilmiş cam ya da kontak lens takmayı düşündün mü? Magnifikasyon etkisi görüntüyü etkiliyor.

  Bu arada saçlar yıkılıyor

  • Burak   •     Yazar

   Hipermetrop astigmat hocam. Lens işini bir ara düşündüm sonra vazgeçtim. Zaten bir tek evde takıyorum.

 4. Burak Göç   •  

  Saç insanın görünüşünü gerçekten çok değiştiriyor. Benim de saç yapım seninle neredeyse aynı ne tam düz ne de tam kıvırcık. Yıllarca ben bu saçla ne yapacağım ne edeceğim diye debelendim durdum. Sonunda çözümü buldum; kendi haline bırakmak. Kendi haline bırakıp düzlemediğinde ve kesinlikle tarak kullanmadığında belli bir uzunluktan sonra yalnızca birkaç ufak el hareketiyle kolayca volume verebiliyorsun. İlerde bir de bunu dene hayır duanı alırım

  • Burak   •     Yazar

   Merhaba Burak,

   Her şeyi denedim de olmadı ya. Bundan sonra 2-3 ayda bir düzleştirteceğim. En temizi bu bayağı memnun kaldım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir