Sifon Neden Bozulur?

Bu aralar hayatımın en şanssız dönemlerinden birini geçirmekteyim. Bir yandan düzensiz ilerlemekte olan insan ilişkilerim, bir yandan ağrısıyla-sızısıyla kendisini her an hissettiren yirmi yaş dişlerim falan derken türlü türlü sorunla boğuşmaktayım. Son olarak da dün, şanssızlık denen olayda, milat niteliğinde bir olay yaşadım ve artık bu “şanssızlık” kavramını çok farklı boyutlara taşıdım.

Allah’ını seven biri bana söylesin; bir tuvaletin sifonu durup dururken neden bozulur, nasıl bozulur? Hadi bozuldu diyelim; sahibi olan zat-ı muhterem, açıp yapısını incelerken, hiçbir çözüm yolu bulamayıp, üstüne üstlük bir de contasını kırar mı? Eğer sahibi bensem, her şey mümkün!

sanssizlik-gif

Neyse ki; tesisatçıya verilen bir 50 Türk Lirası ile hallettik problemi. Hayır 50 Lirasında değilim de; taşınacağım diye evle ilgili yenilemem gereken bir ton şey çıkar, bu daha varan 1’dir.

Ben de bu şanssızlık varken; duvarların falan yıkılmadığına şükretmek lazım.


Not: Sifon bozulduğu esnada tuvalette olan Batuhan kardeşime de, azminden dolayı bir tebrik gönderiyorum. Kolay iş değil oturduğun yerden sifon bozmak..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir