Survivor’da Duygu Çetinkaya Elendi!

Acun Medya yapımı olan programlar arasında tek tutkum olan Survivor, bu sezona da bomba gibi başladı. Takip edenlerin bileceği üzere; bu sene “All Star” adı altında düzenlenen Survivor’da, geçmiş sezonların en başarılı oyuncuları bir araya getirildi. Yani sözde “en başarılı oyuncular” da diyebiliriz. Zira bakıldığı vakit; gerçekten başarılı oyuncuların yanına mutlaka reyting getirecek yarışmacıların da eklendiğini görüyoruz.

Her neyse.. Dün yine açmışım izliyorum. Eleme sırasında bir baktım; bizim geçen sezonun şampiyonu Turabi, Duygu Çetinkaya’nın karşısına Hilmicem’i çıkardı. Tabi sebebi; Hilmicem’in böyle istemesiymiş, o ayrı mesele ama yine de son derece riskli bir hamleydi, bana kalırsa. Tüm risklere rağmen, bu hamle karşısında haliyle “Elenmez, deli reyting yaptırıyor” dediğim Duygu’nun pek bir şansı kalmadı ve adaya veda etti.

Şimdi burada önemli olan şu; izlediğim sezonlar arasında ilk defa bir yarışmacı cesaret gösterip kendi isteği ile eleme gecesinde aday oldu. Bu bana “acaba bu sezon hakkaniyetli mi olacak ?” sorusunu getirdi. Zira az önce de söylediğim gibi; Duygu gerçekten acayip reyting getiren bir yarışmacıydı (kavgacı, dövüşçü, tartışma çıkaran tipte). Bir anda direkt olarak adaya veda etmesi herkes için şaşırtıcıydı haliyle. Çünkü birçok Survivor izleyicisi “Acun oylamalara müdahale ediyor” görüşünü ısrarla savunur.

Yinede ilk eleme gecesinden kesin yargılarda bulunmak saçma olur ama gerçekten “All-Star” adına yakışır bir başlangıç olduğu görüşündeyim.

Not: “Bu saçmalıkları mı izliyorsun lan ?” demeyin lütfen. Oturup evden yöneteceğim bir şirketim falan yok. Öğrenci adamım geceleri işsizlikten açıp izliyoruz, ne yapalım ?

  8 Yorum

 1. melodram   •  

  Ya o duygu çılgın dershanede oynayan kız değil mi? Yoksa ben mi benzetiyorum.:)

  • Burak   •     Yazar

   Aynen o evet.

 2. e-vren ;)   •  

  Duygu kimdir, önemli bir yarışmacı mıdır ki elenmesi büyük yankı uyandırdı hiçbir fikrim yok. Ama Semih’in Ütopya’dan eleleninde kopacak fırtınayı az çok tahmin edebiliyorum

  Survivor’ı hiçbir zaman sevemedim, başladığı için de canım sıkkın çünkü ekranı fazlasıyla kaplıyor. Yetenek Sizsiniz’den de hala bıkmadı mı Acun anlamadım, 5 dk seyretmeye tahammülüm yok hep aynı şeyler.

  Birazcık Ütopya’ya sarmış durumdayım. Türkan’a ise öyle böyle değil fena sinir oluyorum Oturup tv’de bunları mı seyrediyorsun diye kınamayın. kesinlikle televizyonda seyretmiyorum aksine girip internetten canlı takip ediyorum

  • Burak   •     Yazar

   Oyunlardaki performans açısından çok iyi değildi ki zaten sakattı. Lakin ada yaşantısında kendi takım arkadaşlarıyla bile bir ton kavga ettiği için reytingleri yerinden oynatan bir yarışmacıydı. Eski sezonlarda böyle yarışmacıların hemen elendiklerine pek şahit olmuyorduk o sebeple şaşırtıcı geldi.

   Ütopya’nın ise sadece tanıtım fragmanını görmüştüm ve izleyeceğimi düşünüyordum. Okul falan derken nasip olmadı başlamadım, başlamayınca da kaldı öyle. Belki gelecek sezon izlerim.

   • e-vren ;)   •  

    Zaten ilginçtir (ki öyle olması gerekiyor aslında) son haftalarda özellikle Tv8’deki yarışmalara bir ayar yaptılar. Ülke zaten gergin ve reytingler de düşüyor diye Acun ekrandaki kavgalara müdahale etti. Bkz. Bu Benim Stilim

    Ütopya’nın gelecek sezonu diye bir şey yok çünkü finali belirsiz bir yarışma. Yarışmacılar da dahil seyirci de yarışmanın ne zaman biteceğini bilmiyor. Bizdekiler 130 günü geride bıraktı. Aynı yarışmanın Almanya’daki versiyonunda 500. Güne doğru hızla yaklaşıyorlar.

    • Burak   •     Yazar

     O zaman başka bahara kaldı benim Ütopya serüvenim.

 3. kufukufu   •  

  Ben izlemiyorum fakat adı üstünde “all star” adı verdiklerine göre kim kazanırsa kazansın havasında olabilir Acun reyiz.

  • Burak   •     Yazar

   Herhalde öyledir, şaşırtıcıydı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir