Telefonda Şarj Takıntısı

Yaşadığım şu üç kuruşluk dünyada çok garip takıntılara sahibim ben. Hani böyle kimi insanların sahip olduğu gibi zararlı şeyler değiller belki ama fazlasıyla gereksizler. Misal; telefonumun şarjı %100 olmadan asla evden dışarı çıkmam (zorunda kalmadıkça). %90 olsa dahi içim rahat etmez, şarja takıp %100’e tamamlamak isterim.

sarj

Aslında başta da belirttiğim gibi; belirli bir amacı yok bunun. Dışarıya 15 dakikalığına da çıkıyor olsam, o şarj %100 olacak arkadaş! Kendimi bildim bileli böyle bu durum, sonradan akıllı telefonlar ile gelişen bir hadise değil yani. Halbuki; dışarıda telefonla da pek oyalanan biri değilimdir, şarj %20’de olsa sorun olmaz. Diğer birçok insanın aksine dışarıda telefonu yalnızca arayan biri olduğunda konuşmak için kullanırım. Otobüse falan binmediğim sürece açıp mesajlaşmak gibi huylarım yoktur. Arkadaşlar çokça isyan etse de; fazlasıyla memnunum bu durumdan. Zira dışarıda dolaşırken, telefona baka baka üzerime doğru yürüyen insanlardan nefret etmekteyim.

Yani özetle, diyeceğim o ki; telefona gram ihtiyacım olmasa dahi şarjı %100’de tutmak gibi garip bir alışkanlığım var. Acaba başka insanlarda da olan bir durum mu diye fazlasıyla merak etmekteyim. Herhalde yalnız değilimdir değil mi ?

Şuan evdeyim. :p

Şuan evdeyim.

  2 Yorum

  1. Bostancı Web Tasarım   •  

    Adaş siten çok güzel görünüyor öncelikle. Umarım yazıların bu kadar eğlenceli olmaya devam eder. Kafasını telefona eğmiş çok çarpan oluyor birgünü devirecem yere birini bakalım ne zaman Saydıkların tamamen bana uyuyor tabi şarj takıntısı hariç 30 bile olsa arkama bakmadan çıkarım en az 10lada dönerim en akıllı telefonu en az kullanan biriyim herhalde oda sadece telefonu olan biri olmaktan ziyade, tablet laptop masaüstü grafik tablet profesyonel fotoğraf makinesi vs vs kadar aletin içinde bütün gün elimde telefon kafayı eğmeyi sevmemekten ötürü herhalde. Normalde bu kadar uzun yazmam ama siteni sevdim yorumda özgün olsun dedim

  2. Çam yağı   •  

    Aynı durum bende de var hiç bitmesini istemiyorum bu yüzden de telefonumun şarjı hep %100

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir