Vlog Planlarım Yatmadı!

Ağustos ayına sayılı gün kaldığını düşünürsek; bundan yaklaşık olarak 4 ay kadar önce duyurmuştum vlog planlarımı. İnanılmaz bir hevesle yazdığım o yazının üzerinden epeyce bir vakit geçmiş olmasına rağmen hala somut bir adım atabilmiş değilim. Niye mi? Çünkü o yazıyı yazarken en önemli şeyi çok hafife almışım!

Abi “vlog tutacağım!” diyorum ama bir makinem yok! Üstelik taşınmak, o, bu derken bütçem epey savrulmuş vaziyette. E malum fotoğraf makinesi fiyatları da gayet hoş rakamlarda seyrediyor, çareler çaresiz şuan için bende..

Hani bunları neden söylüyorum; vlog planları yattı, iptal oldu sanmayın. Dehşet verici bir heyecanla planlar yapıyor, bu alanda devamlı bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Yerli/yabancı o kadar çok vlog videosu izliyorum ki; artık neredeyse günün bir 2-3 saatini bu videolara ayırır oldum. Zaten büyük ihtimalle böylesine heves ediyor olma sebebim de; izlediğim videoların başarısından kaynaklanıyor.

Her neyse..

Sorup soruşturmalarım, arayıp araştırmalarım neticesinde kendime göre iki alternatif belirlemiş durumdayım.

Şuan ikisi de mümkün olmadığından gayet rahat bir şekilde hayallerini kurabiliyorum. Siz şimdilik vlog planlarımın yatmadığını bilin yeter.

Bakalım, yarın ola hayrola!

  5 Yorum

 1. Gizemlikimlik   •  

  Evet bende de böyle hayaller var ama sanırım samsung yerine ditijal kamera olarak canon g 7x almayı düşünüyorum.Daha insaflı.Hem ayrica Öğrenci milleti anca onu alır.

 2. Fatma   •  

  Merhaba yazınızı okudum ve yararlı buldum umarım amacınıza bir an evvel ulaşırsınız. Ben de çizimden oluşan kişiye özel hediyeler tasarlıyorum acaba ondan vlog olur mu birde kendim gözükmem şart mı?Cevabınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

  • Burak   •     Yazar

   Öncelikle geç dönüşüm için çokça özür dilerim. Hediyelerinizi tasarlama sürecinizi çekip yayınlayabilirsiniz tabii ki. Çokça da eğlenceli olur bence.

 3. Resul   •  

  Dostum iPhone 6+’ın hepsine yeter, sana tek gereken uygun bir ışık, güzel bir “ekstra” mikrofon. Birkaç da After Effects ya da FinalCut bilgisi. Macbook Pro varsa iMovie bile yeter!

  • Burak   •     Yazar

   Sabitleyip çekmeyeceğim Resul. Gezerken bile çekeceğim o yüzden Plus ile ancak ön kamera ile mümkün olur bunu yapmak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir