WhatsApp Web’i Kullanmaya Başladım!

Siz söylemeden ben söyleyeyim; evet WhatsApp Web çıkalı epey bir zaman oldu. Her ne kadar iOS için uygun sürümü sonradan yayınlanmış olsa da; bu benim kullanmaya geç kaldığım gerçeğini değiştirmiyor. Yani iOS kısmından da yırtamıyorum olayın. Yırtmak gibi bir niyetim de yok ya; hadi neyse!

Aslına bakılırsa; mecbur kalmasaydım büyük ihtimalle hala denememiş, hala kullanmamış olacaktım. Lakin beraber iş yaptığım arkadaşlarım “kullansana oğlum şunu bizi hasta etme, zamandan tasarruf edeceğiz” deyince, işin rengi komple değişti. Kendimi bir anda WhatsApp Web‘in içerisinde buldum.

whatsapp-web-2

Nasıl Olmuş?

Bence fena olmamış.. Kendimi bildim bileli; bilgisayar başına geçtiğimde telefonu unuttuğum için (ki kız arkadaşlarım ile aramda her daim büyük bir sorun olmuştur bu) ben ve benim gibiler düşünülüp yapılmış dört dörtlük bir uygulama diyebilirim. Ama kağıt üzerinde olumlu olduğu kadar olumsuz olduğu taraflarda var.

Zira bana kalırsa; güvenlik konusunda ilerleyen zamanlarda hayli ciddi sorunlar yaratabilme potansiyeline sahip. Çok fazla araştırmadığım için konuya hakim değilim lakin; işleyiş tarzı bana pek güven vermedi. Bilhassa telefon ile direkt senkronizasyon sağlaması, Kate Upton olaylarını doğrudan arttırır canım ya.

Neyse.. Klasik Türk insanı gibi hissettim kendimi şuan, o yüzden yazıyı noktalamakta fayda var.

“Lan oğlum güvenilir mi bu? Çalmasınlar benim banka bilgilerini falan?” yada dur dur..

“Ya benim arkadaş yanlış bir şeylere tıklamış ayıp ayıp resimler gelmiş telefona da, bunlar şimdi web’de gözükmez dimi?”

Bilemiyoruz artık balım, ilerleyen zamanlarda hep beraber göreceğiz..

  1 Yorum

  1. yuxeldesign   •  

    Whatsapp web kullanışlı ama telefonda internet olmadan kullanılmıyor. Telefonundan erişemediğin zaman web den erişilebilse cok güzel olurdu. Telegramda var bu özellik ama kimse kullanmadığından bi işe yaramıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir