YouTube’a Neden Ağırlık Verdim?

Sosyal medya ile ilgili bir iş yapıyorsanız; ulaşabildiğiniz kitleyi sürekli olarak arttırma ihtiyacını mutlaka hissediyorsunuzdur. Üstelik olayın sadece maddi boyutunda değilim; yani bunu bir iş olarak görmenize de gerek yok. Bugün kişisel hesapları olan insanların dahi abonelerini, takipçilerini, arkadaşlarını arttırmak için çeşitli çalışmalar yaptığını görebiliriz. İnsanlar, diğer insanlar tarafından ilgi görmeyi bir süre sonra ihtiyaç haline getiriyorlar ve biraz eksik olduğu zaman karamsar bir ruh haline geçiş yapıyorlar.

Son zamanlarda blog’umu aksattığımın herhalde tüm okuyucularım farkındadır. Çeşitli özeleştiri yazılarımda bu konuda kendimi eleştirmeme rağmen bir türlü gelişme katedemedim. Zira 2-3 aydır düzenli olarak içerik ürettiğim YouTube kanalım şuan hayatımın merkezine oturmuş durumda. Neden mi? Çünkü YouTube platformunda insanlarla daha fazla iletişime geçiyor, yeni insanlar tanıma konusunda daha hızlı yol alıyorum.

Özellikle Nişantaşı Üniversitesi ile ilgili hazırlamış olduğum içeriklere gösterilen ilgi beni büsbütün etkiliyor. İnsanların hayatlarına dokunabiliyor olma düşüncesi, işe olan motivasyonumu fazlasıyla arttırıyor.

Örnek mi?

IMG_3244

Dün sabah uyandığımda karşılaştım bu yorumla. Ve haklı olarak inanılmaz derecede hoşuma gitti. Bir öğrencinin annesinin, hazırladığım bir videodan bu kadar etkilenmiş olması “evet sanırım doğru şeylerden bahsetmişiz” dememi sağladı. Sizin için önemsiz, sıradan bir yorum olabilmesine karşın benim için fazlasıyla heyecan verici bir yorumdu. Her neyse işte..

Başlarda farklı bir anlayıştaydım aslında.. “Blog daha samimi abi, yazı sonuçta. Video nedir ya?” falan diyordum.. Şimdilerde durumun aslında hiç de öyle olmadığını büsbütün anladım. Gerçekten videolar bir yazıdan çok daha samimi geliyor insanlara.. Mimik var çünkü mimik! Adam seni görüyor. Hangi ruh halinde neler anlattığını, nelerden bahsettiğini, neler yaşadığını anlayabiliyor. Moralin bozukken yazdığın bir teknoloji yazısında insanlar sadece olayın teknik kısmına şahit oluyor; lakin moralin bozukken bir inceleme videosu çektiğinde insanların büyük bir kısmı “abi ne oldu canın sıkkın gibi, moralini hiç kimse bozamasın” şeklinde yorumlar yağdırıyor. Bu benim için önemli, sizin için olmayabilir ey blog yazarı arkadaşlarım!

Öte yandan kaleme alamadığınız, almayı unuttuğunuz en ince detayları dahi insanlar görüp yakalayabiliyor. Sizin hayatınız hakkında bir olayı yorumlamanıza ihtiyaç kalmıyor, onlar zaten her şeyi görüp kendilerince yorumlayabiliyorlar.

Özetle; kısa bir süredir içerisinde bulunduğum YouTube dünyası şuan fazlaca hoşuma gitmekte. Bu demek değildir ki; artık blog yazmayacağım, blogla bağımı keseceğim. Hayır! Yine yazacağım, yine içimden gelenleri aktaracağım. Ama bundan sonra ağırlığımı ne yazık ki; YouTube kanalıma vereceğim.

Okumayı sevmiyorsunuz canım milletim!

Seviyorum size, benimle kalın! ♥


YouTube kanalıma bu adresten ulaşabilirsiniz.

youtube

  7 Yorum

 1. serdarbey   •  

  Youtube ciddi anlamda güçlü bir site şuanda tv reklamı kadar önem taşımakta reklamları bence her internet kullanıcısının neredeyse girdiği 3 adresten birisi olmakta . Sizlerinde youtubedeki videolarını yakından takip ediyor ve sizi taktir ediyorum. Gerek Blog gerek Yotubede çok güzel işler çıkartıyorsunuz. Başarılarınızın devamını dilerim.

 2. Eren   •  

  Para kazanması aktif olan 2 tane youtube kanalım var sınavlarım yüzünden ilgilenemedim sonra da kaldı öyle. Güzel bir tana drone kamera aldıktan sonra tekrar aktif olacağım. YouTube’da içerik üretmek eğlenceli.

 3. Tolga   •  

  Kardeşim tebrikler başarılarını kutluyorum. Takipteyiz merak etme. Her geçen gün yükseldiğinide görelim. başarı grafiğin daha fazla artsın ki kaliteli şeyler görelim kaliteli şeylerle karşılaşalım her daim. Tebrik ve teşekkürlerimi sunuyorum. Başarılar.

 4. aslı yıldız   •  

  youtube ve diğer video kaynakları oldukça önemli hem sitenin kalitesini arttırıyor hemde siteye ziyaretçi çekiyor

 5. Kıvanç   •  

  Youtube daki videolarınızı çok takdir ediyorum burak bey. Gerçekten işe yarar videolar oluştuyorsunuz. Zaten blogunuzu hiç saymayacam. Blogunuzda çok yararlı içeriklere sahip. bu arada Halil Söyletmez ile Fotoğrafınız çok güzel çıkmış.

 6. Osman   •  

  başarılarınızın devamını dilerim. günlük hayatta da öyle aslında bazen telefonda anlatılanla duyguları aktaramıyosun karşılıklı konuşmada mimikler vs. insanın anlatmak istediklerine yardımcı olabiliyor.

 7. umut   •  

  Okumayı seviyoruzda şahsen ben çizgi roman ve karikatürü daha çok okurum mesela Ayrıca madem youtube’a ağırlığı daha çok vereceksiniz sizden youtube hesabı geliştirme ile alakalı detaylı bir yazı bekliyorum. Bu aralar çok ihtiyacım var fakat internette safsatadan başka birşey bulamadım bu konuda.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir