Yurtiçi Kargo İyi Alıştı..

İstanbul’a geldiğimden beri dikkatimi çeken bir durumdan bugün nihayet şikayetçi olmaya karar verdim. Zira ben sesimi çıkarmadıkça bir şeylerin düzelmeyeceği, aynı kalitesizlikte devam edeceği aşikardı. Başlıktan da anlayabileceğiniz üzere; bugün “Haydaa!“mızın başrol oyuncusu Yurtiçi Kargo!

Kitap veya teknolojik araç gereçleri devamlı olarak internetten alan bir insan olduğum için kargo şirketlerine çok fazla işim düşüyor. Dürüst olmak gerekirse; öğrenci evimin yokuşlu bir yerde olması sebebiyle de; bu tarz şeylerin ayağıma kadar gelmesi hoşuma gidiyor (taşımak cidden zor olabiliyor). Lakin bu kargo şirketleri arasında bir tanesi var ki; ücretini tıkır tıkır almasına rağmen bir kez olsun kapıma getirmedi, daima şubeden almak zorunda bıraktı kargomu.

Başlarda “acaba evde mi yoktum ?” deyip kendilerine çamur atmak istemesem de; bugün saatlerce beklediğim kargomun gelmemesi ile beraber artık sorunun kendilerinde olduğuna iyice emin oldum. Ve tabi sosyal medyayla biraz olsun arası olan herkesin yapacağı şeyi yaparak, kendilerine durumu ilettim.

yurtici-kargo-tweet

Lakin tweet’ime gelen etkileşimleri incelediğimde gördüm ki; bu sorun Türkiye genelinde yaşanıyormuş. Yurtiçi Kargo’nun nedeni bilinmez bu kalitesiz yaklaşımı sebebiyle bundan sonra hiçbir şekilde kendileri ile çalışmayacağımı bildirmek istedim. İnternetten yapacağım alışverişlerde de firmalar ile özellikle iletişime geçip durumu anlatacağım. Tıkır tıkır eve teslim ücretini alıp, şubeden teslim etmek nasıl bir iş ahlakıdır bilemedim gitti.

Bunlar da kanıtlarım:

  8 Yorum

 1. alperhan özay   •  

  Yurtiçi Kargo 119164981691 No.lu gönderiyi 7 yerine 70 desi yazan şube ve yanlışlığı teyit eden teslimat şubesiyle birlikte merkezi 4-5 kez hem arayıp defalarca sözlü ve yazılı bilgilendirmeme, en son 1 ay önce görevlimiz faturayı düzeltip ardından para iadesi gerçekleşecek cevabı vermelerine rağmen ortalıkta yoklar. Yurtiçi Kargo bir yanlışı yapıp üzerine yatıyor, Yurtiçi Kargo bu şekilde haksız kazanç elde ediyor. Eğer yapılan yanlış size bildirilmiş ve bunu düzeltmiyorsanız bu işlemin adı yanlışlık değil hırsızlıktır. Yurtiçi Kargo dan daha önce de en az 7-8 kez aynı zararı yaşadım.

 2. Özge   •  

  Sadece bizim eve yakın şube bu şekilde sanıyordum. Ya evde bulamazlar ya zaman yetiremedikleri için bizim eve gelemezler illa bi sorun olur kargom elime geç ulaşır ama illa getiriyorlar haklarını yemeyeyim. Bu arada şubeyi aradığım zaman ulaşamıyorum. Genel merkezlerini arıyorum onlar da ulaşamıyor :):) Aras kargo daha bi garip sabah 11 den önce kargo getirmek gibi adetleri var (reklamları bile “sabah 10 da kargonuz elinizde” diye) ben o saatte uyuduğumdan kargomu teslim alamıyorum. saçma.

  • Burak   •     Yazar

   MNG dışında diğerleri sıkıntılı her daim maalesef.

 3. Gökhan   •  

  Yurtiçi kargo ile bende sorun yaşamıştım bir iki defa , Ben genel de MNG kargoyu tercih ediyorum artık böylece sorun yaşamıyorum

 4. melodram   •  

  Bende benzer bir olay yaşadım bu kargo şirketi ile. Altı üstü bi kitap onu bile getirmediler işi gücü bırakıp şubeden aldım.

  • Burak   •     Yazar

   Benimki de kitaptı ya. Gerçi kitap mitap fark etmiyor adamlara.

 5. Usluer   •  

  Neredeyse bütün kargo firmaları birbirinin aynısı Burak. Ama MNG ve PTT Kargo diğerlerine oranla biraz daha iyi gibi.

  • Burak   •     Yazar

   Dediğin gibi MNG’de sorun yaşamadım şuana kadar, hep getirdiler kapıya kadar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir